Reklama

Reklama

Diasfera Łódzka. Piękne mieszkania w zabytkowym budynku warsztatowym [WIZUALIZACJE]

Opublikowano: śr, 14 paź 2020 14:19
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Duda Development, poznańska firma realizująca w Łodzi swój największy jak dotąd projekt mieszkaniowy, Diasferę Łódzką, zajmie się również rewitalizacją położonego na terenie inwestycji budynku warsztatowego, znajdującego się na obszarze objętym ochroną Miejskiego Konserwatora Zabytków.

Projekt Diasfera Łódzka, zlokalizowany pomiędzy ulicami Kilińskiego a Targową, rozplanowany jest na dwa etapy.

!reklama!

W pierwszym, którego budowa dobiega końca, powstało 199 mieszkań. W drugim natomiast 246 mieszkań uzupełnione zostanie o 12 punktów handlowo-usługowych.

Znajdujący się na terenie inwestycji (bliżej ul. Targowej – w głębi działki) budynek warsztatowy, po odnowieniu i nadbudowaniu o dwie kondygnacje, będzie miał 24 mieszkania, o metrażach od 28 do 38 m kw.

Budynek po przebudowie zachowa swój industrialny charakter - niezmienione pozostaną kompozycja i podział frontu. Okna na parterze i drugiej kondygnacja zostaną obwiedzione parapetem i łukowym ceglanym nadprożem.

Dla pozostałych pięter zaplanowano mansardowy dach, w który wpisane zostały lukarny.

Wewnątrz budynku zachowana zostanie niestandardowa wysokość pomieszczeń na dwóch pierwszych kondygnacjach: parter to 351 cm, a 1 piętro 291 cm, piętro 2 oraz 3 uzyska wysokość 272 cm. W centralnej części budynku zostanie zamontowana hydrauliczna winda.

Przebudowa i rozbudowa obiektu przebiegać będzie pod nadzorem Biura Miejskiego Konserwatora Zabytków. Planowany termin zakończenia prac to pierwszy kwartał 2022 r.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.