Reklama

Reklama

Dlaczego po ul. Franciszkańskiej nie kursują tramwaje?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Od kilku miesięcy mieszkańcy ul. Franciszkańskiej muszą sobie radzić bez kursujących po tej drodze tramwajów MPK Łódź. I tak pozostanie przez najbliższe lata. Jak poinformował nas łódzki ZDiT, ulicę Franciszkańską oraz Wojska Polskiego czekają duże remonty, a tramwaje wrócą na nie dopiero po zakończeniu prac. Kiedy dokładnie? O tym poniżej.

Reklama

Awarie wodociągowe na ul. Franciszkańskiej

Pierwsze problemy pojawiły się wraz z zimową awarią wodociągową. W połowie stycznia na ul. Franciszkańskiej doszło do pęknięcia żeliwnej rury, która nie wytrzymała siarczystych mrozów. Naprawy spowodowane przez tę awarię mocno się przeciągały ze względu na niesprzyjającą aurę.

- Odtwarzamy jezdnię i torowisko po awarii wodociągowej. Prace potrwają jeszcze kilka dni. Przy tak niskich temperaturach nie można odtworzyć betonowej podbudowy torowiska tramwajowego i jezdni. Jest za zimno na wylanie betonu. Potrzeba aż 30 cm warstwy betonu. Gdy stężeje, dopiero wtedy będzie można ułożyć żelbetonowe płyty z torami – mówił na początku lutego Miłosz Wika, rzecznik ZWIK.

Ostatecznie tramwaje na ulicę Franciszkańską wróciły na przełomie lutego i marca. Ale nie na długo, bo już w kwietniu doszło do kolejnej poważnej awarii, która spowodowała konieczność wyłączenia torów tramwajowych w ul. Franciszkańskiej.

Tramwaje zniknęły z ulicy Franciszkańskiej. Na jak długo?

Od tego czasu po ul. Franciszkańskiej tramwaje już nie kursują. Dlaczego? 

Jak się dowiedzieliśmy, ma to związek ze zbliżającym się kompleksowym remontem ul. Wojska Polskiego. Można więc wywnioskować, że ZDiT nie przywracał już ruchu tramwajów na Franciszkańską, skoro zaraz ponownie miałby wprowadzać zmiany.

- W połowie listopada planowane jest rozpoczęcie kompleksowej przebudowy ul. Wojska Polskiego co uniemożliwi kursowanie tramwajów po ul. Franciszkańskiej - mówi Tomasz Andrzejewski, rzecznik Zarządu Dróg i Transportu w Łodzi.

I dodaje: - Również ul. Franciszkańska jest przewidziana do przebudowy wraz z torowiskiem. Tramwaje na obie ulice wrócą po przebudowie ul. Wojska Polskiego. Jednakże planujemy uruchomienie dwukierunkowego tramwaju do ul. Franciszkańskiej po otwarciu ul. Kilińskiego przy Narutowicza.

Wszystko zatem wskazuje na to, że tramwaje na ul. Franciszkańską wrócą dopiero w 2023 roku. Właśnie wtedy oddana do użytku ma zostać nowa ulica Wojska Polskiego w Łodzi.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy