Reklama

Reklama

Długo nie zobaczymy tramwajów na Śmigłego Rydza – skąd opóźnienie?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Długo nie zobaczymy tramwajów na Śmigłego Rydza – skąd opóźnienie? - Zdjęcie główne

Długo nie zobaczymy tramwajów na Śmigłego Rydza – skąd opóźnienie? (fot. UML)|Wiadomości łódzkie|Łódź|TuŁódź

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Koszty ogromnego projektu „Tramwaj dla Łodzi” opiewają na 660 mln złotych, przy czym większość, 411 mln pokrywa unijne dofinansowanie. Pieniądze zostały przyznane w celu rozwinięcia niskoemisyjnej drogi komunikacji na styku Dąbrowy i Widzewa. Pierwsze plany zakładały ukończenie inwestycji do 2021 roku.

Reklama

Wygląda na to, że Zarząd Inwestycji Miejskich opóźni ogłoszenie przetargu na remont al. Śmigłego Rydza od Trasy W-Z do ul. Przybyszewskiego. Według pierwotnych planów roboty na tym odcinku powinny zakończyć się w czerwcu tego roku. Zgodnie ze słowami Małgorzaty Loeffer z ZIM, ogłoszenie przetargu na kolejne etapy inwestycji „Tramwaj dla Łodzi” zostaną przesunięte na pierwszą połowę przyszłego roku.

!reklama!

Powodem opóźnienia jest przedłużające się kompletowanie dokumentacji projektowej na dalsze etapy pracy. Według nieoficjalnych doniesień obsuwa ma związek z problemami finansowymi miasta, wywołanymi pandemią.

Cała inwestycja obejmuje również nowe torowisko przy ul. Broniewskiego od al. Śmigłego-Rydza do skrzyżowania ul. Rzgowskiej i Paderewskiego, przebudowę zajezdni przy dworcu Łódź Chojny i modernizację infrastruktury tramwajowej ul. Rzgowskiej od Dąbrowskiego do Broniewskiego.

Nowe torowisko ma być też zbudowane w al. Rodziny Grohmanów. Włączone ma być w ul. Kopcińskiego, co wymaga przebudowy wiaduktu nad ul. Tuwima. Dzięki tej inwestycji lepiej skomunikowany będzie dworzec Łódź Fabryczna. 

Miasto szykuje się również do modernizacji pętli Chocianowice by przystosować ją do ruchu niskopodłogowych tramwajów. Dzięki remontowi na trasie mogłyby pojawić się nowoczesne tramwaje, które dostarczy poznańska firma Modertrans – zakup 30 nowoczesnych maszyn jest również częścią projektu.

Źródło: Gazeta Wyborcza

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy