Reklama

Reklama

Dobra wiadomość dla łodzian. Jest szansa na tramwaj do CZMP

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: MPK Łódź

Dobra wiadomość dla łodzian. Jest szansa na tramwaj do CZMP - Zdjęcie główne

Jakie są szanse na budowę tramwaju na Rzgowskiej? | foto MPK Łódź

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej poinformowało o możliwości wydłużenia linii tramwajowej na Rzgowskiej do Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki. Jakie są wymagania względem Łodzi, żeby inwestycja doszła do skutku? Sprawdź odpowiedź na TuŁódź.pl.

Reklama

Tramwajem dojedziemy do CZMP? Co jeszcze może się zmienić?

Jak poinformowało Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej w kolejnej unijnej perspektywie budżetowej Łódź ma szansę na budowę tramwaju do CZMP. Jedynym warunkiem względem miasta jest zapewnienie 15% wkładu własnego, czyli kwoty ponad 12 milionów złotych. Podział środków na różne inwestycje w całym kraju leży w gestii ministerstwa. Szacuje się, że inwestycja będzie kosztowała prawie 83 miliony złotych, a pieniądze będą pochodzić z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. 

O trasie do szpitala im. Matki Polki w Łodzi mówi się w mieście już od kilku lat. Do szpitala, pobliskiego osiedla, Stawów Jana i hipermarketu Carrefour autobusami podróżuje obecnie wiele osób. Inwestycja to szansa także na odkorkowanie ulicy Rzgowskiej poprzez zapewnienie dogodnego transportu tramwajami. Mówi się, że nowa pętla tramwajowa mogłaby powstać koło krańcówki autobusowej, aby zapewnić łodzianom odpowiednie przesiadki. Na miejscu planuje się wybudować także parking „Parkuj i Jedź”, który umożliwiłby zostawianie samochodów mieszkańcom aglomeracji łódzkiej i kontynuowanie dalszej podróży tramwajami łódzkiego MPK.

- Mieszkam na Chojnach od kilkudziesięciu lat i o koncepcji tramwaju do szpitala i Stawów Jana słyszę już kolejny raz. Myślę, że to fajna szansa na rozwój komunikacji tramwajowej w tych okolicach – wskazuje pan Michał, mieszkający koło Szkoły Podstawowej nr 162.

Na chwilę obecną nie wiadomo, czy władze Łodzi wygospodarowałyby odpowiednie środki z budżetu miasta na budowę nowej dwukilometrowej trasy tramwajowej. Z projektem konieczne stałoby się również wyremontowanie obecnego torowiska na odcinku od ulicy Paderewskiego do Rzgowskiej, na które miasto musiałoby znaleźć środki samodzielnie. 

Czy Waszym zdaniem inwestycja jest konieczna? Dajcie znać w komentarzach.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy