Reklama

Reklama

Dokumenty podpisane! Rozpoczyna się budowa węzła Teofilów

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Dokumenty podpisane! Rozpoczyna się budowa węzła Teofilów - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała o podpisaniu aneksu do umowy na projekt i budowę odcinka drogi ekspresowej S14 węzeł Łódź Lublinek - węzeł Łódź Teofilów (Zachodniej Obwodnicy Łodzi), który obejmuje wybudowanie węzła Łódź Teofilów.

Reklama

GDKKiA podpisała umowę na budowę węzła Teofilów na drodze ekspresowej S14. Wykonawcą inwestycji będzie konsorcjum firm Budimex (lider) i Strabag (partner). Koszt budowy węzła wynosi blisko 68,7 mln zł. Termin wykonania to 15 czerwca 2022 roku, o ile nie zostanie zmieniony termin zakończenia całości kontraktu.

!reklama!

Węzeł zostanie zbudowany zgodnie z istniejącym projektem i pozwoli skomunikować S14 z istniejącą drogą krajową nr 71 Pabianice - Zgierz. Węzeł Teofilów będzie obsługiwał relację w kierunku Aleksandrowa Łódzkiego, do drogi krajowej nr 71.

I tu pojawiła się kolejna duża kość niezgody przy tej inwestycji, gdyż węzeł Teofilów będzie obsługiwał relację w kierunku Aleksandrowa Łódzkiego, do drogi krajowej nr 71, a nie będzie obejmował relacji w kierunku Łodzi.

GDDKiA tłumaczy, że aby połączenie z Łodzią powstało, musiałoby dojść do remontu ul. Szczecińskiej i dostosowania jej do przyszłych potrzeb. 

- Nie wykluczamy jednak rozbudowy węzła o dodatkową relację w przyszłości. Do tego konieczne jednak będą działania miasta Łodzi, polegające m.in. na przebudowie ul. Szczecińskiej od ul. Aleksandrowskiej do łącznika drogi krajowej nr 72 (węzeł Łódź Teofilów) - czytamy na stronie internetowej GDDKiA.

Według informacji „Gazety Wyborczej” prezydent Łodzi Hanna Zdanowska przed świętami napisała do ministra infrastruktury, że miasto ul. Szczecińską przebuduje. Dlatego też wzywa rząd do tego, by jeszcze w trakcie trwającej budowy stworzył połączenie między Teofilowem a ulicą Szczecińską. 

Na chwilę obecną temat wydaje się być jednak zamknięty, bowiem żadne dokumenty nie przewidują zmian na korzyść Łodzi.

źródło: GDDKiA, Gazeta Wyborcza

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy