Reklama

Reklama

Domy studenckie Łódź. Akademiki tylko dla zaszczepionych. Tak będzie w Katowicach, a jak w Łodzi?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Domy studenckie Łódź. Akademiki tylko dla zaszczepionych. Tak będzie w Katowicach, a jak w Łodzi? - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Domy studenckie Łódź. Rektor Uniwersytetu Śląskiego, ogłaszając zamknięcie domów studenckich dla osób niezaszczepionych sprawił, że o swoje mieszkania zaczęli martwić się studenci z innych miast. Czy akademiki w Łodzi będą zamknięte dla niezaszczepionych? Sprawdzamy.

Reklama

Domy studenckie Łódź. Czy z akademików będą mogli korzystać niezaszczepieni?

Decyzja rektora Uniwersytetu Śląskiego wywołała wiele niepokoju u studentów, którzy na co dzień mieszkają w akademikach w innych miastach.

!reklama!

- W akademikach będą mogły zameldować się wyłącznie osoby w pełni zaszczepione, co należy potwierdzić stosownym zaświadczeniem o szczepieniu lub Certyfikatem Covid. Stawiamy ten warunek w obliczu ostrzeżeń przed kolejną falą epidemii, a także w przekonaniu, że przebywanie ze sobą w bliskiej odległości, w pokojach i korytarzach domów akademickich naraża Was szczególnie na ryzyko infekcji – poinformował w prof. Ryszard Koziołek w „Liście rektora do studentów”.

Czy łódzcy studenci mają powody do zmartwień? Zapytaliśmy o to przedstawicieli Politechniki Łódzkiej, Uniwersytetu Łódzkiego i Uniwersytetu Medycznego.

!reklama!

- W przypadku akademików na ten moment nie planujemy wprowadzać zmian w przyjętych już regulacjach, aktualnie wymogu szczepienia nie ma. Kształcenie w nowym semestrze, zgodnie z komunikatem Rektora UŁ z dnia 31 maja 2021 r., co do zasady odbywać się będzie w formie stacjonarnej w siedzibie uczelni. W zależności od sytuacji epidemiologicznej w kraju dopuszcza się możliwość zastosowania metod i technik kształcenia na odległość w celu zapewnienia pełnej realizacji planowanych godzin zajęć dydaktycznych wynikających z programu studiów lub kształcenia - informuje Anna Rolczak z Uniwersytetu Łódzkiego. 

Podobnego zdania jest Ewa Chojnacka, rzeczniczka Politechniki Łódzkiej, która wskazuje na to, że szczepienia są dobrowolne, dlatego nie mają one wpływu na odmienne traktowanie studentów. Taka sama sytuacja kształtuje się na Uniwersytecie Medycznym - nie ma wymogu posiadania szczepienia, aby zamieszkać w akademiku.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy