Reklama

Reklama

Druzgocące dane o Łodzi. W kilkunastu tysiącach zamieszkałych lokali nie ma ubikacji

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Pixabay

Druzgocące dane o Łodzi. W kilkunastu tysiącach zamieszkałych lokali nie ma ubikacji - Zdjęcie główne

zdjęcie poglądowe | foto Pixabay

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Dla wielu z nas toaleta w mieszkaniu jest standardem, jednakże niektórzy muszą bez niej się obejść. Są tacy łodzianie, którzy nie mają w domu bieżącej wody. Dane na temat polityki mieszkaniowej miasta znajdziecie w treści artykułu.

Reklama

Prawie 40 tysięcy lokali w zasobie mieszkaniowym Łodzi

24 lutego wiceprezydent miasta Joanna Skrzydlewska oficjalnie udzieliła odpowiedzi na pytania zadane przez Martę Grzeszczyk, łódzką radną. W dokumencie zostało podane wiele danych. Prezentujemy niektóre z nich.

  • Na dzień 11 stycznia 2022 roku w zasobie mieszkaniowym Łodzi było 39 458 lokali. Ponadto miasto nie posiada wydzielonego zasobu lokali socjalnych, zawierane są umowy najmu socjalnego lokali.
  • Na dzień 11 stycznia zamieszkałych było 30 280 lokali mieszkalnych, w tym:
a) 21 891 na podstawie umowy najmu (w 21 068 lokalach najemcy mieli zawartą umowę najmu na czas nieoznaczony i w 823 lokalach zawarte były umowy najmu socjalnego lokalu),

b) 8389 bez zawartej umowy najmu lokalu

  • Na dzień 31 grudnia 2021 roku liczba oczekujących na lokal przedstawiała się następująco:
a) było 1317 wniosków o lokal z najmem socjalnym z tytułu niedostatku i niezaspokojonych potrzeb mieszkaniowych

b) były 1 524 wnioski o lokal mieszkalny, m.in. po pozytywnej opinii Komisji Gospodarki Mieszkaniowej i Komunalnej Rady Miejskiej w Łodzi, lokal zamienny, z tytułu opuszczenia jednej z form pieczy zastępczej, z tytułu rekomendacji MOPS    

Ponad 14 tysięcy zamieszkałych lokali nie ma toalety

Wiceprezydent Łodzi podaje również inne dane. Wspomina o tym, że zadłużenie najemców za czynsz wobec miasta (w tym także najemców lokali z najmem socjalnym) na dzień 31 grudnia 2021 wynosiło około 5,5 miliona złotych. Poza tym:

- Zgodnie z prowadzoną przez Zarząd Lokali Miejskich ewidencją w zintegrowanym systemie informatycznym DOM 5 (ZSI DOM5), na dzień 31 grudnia 2021 roku 2 990 lokali aktualnie zamieszkałych nie zostało wyposażonych w urządzenia wodociągowo - kanalizacyjne. Z prowadzonej w Zarządzie Lokali Miejskich ewidencji ZSI DOM 5 wynika, że 14 368 aktualnie zamieszkałych lokali mieszkalnych nie posiada w swojej strukturze toalety, w tym 697 lokali z najmem socjalnym - informuje Joanna Skrzydlewska.

Ponadto na dzień udzielenia odpowiedzi 9820 mieszkań było podłączonych do centralnego ogrzewania. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy