Reklama

Reklama

Duże stypendia dla pierwszoroczniaków od władz miasta i od łódzkich uczelni

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Duże stypendia dla pierwszoroczniaków od władz miasta i od łódzkich uczelni - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Wakacje wciąż trwają, jednak warto zacząć myśleć o nadchodzącym roku akademickim. Dla studentów, którzy od października rozpoczynają przygodę ze studiami, czeka dobra wiadomość. Prezydent Łodzi dysponuje 270 tys. zł. do rozdania w formie stypendiów. Składanie wniosków trwa tylko o 31 lipca.

Reklama

Dla najzdolniejszych kandydatów na łódzkich studentów, miasto przygotowało stypendia naukowe. Mogą o nie wnioskować osoby, będące laureatami bądź finalistami ogólnopolskich olimpiad przedmiotowych i tematycznych. Łączny budżet przeznaczony na rok akademicki 2019/2020  wyniesie 270 tys. złotych.

  • - Do tej pory na stypendia naukowe przeznaczyliśmy ponad 2 mln zł, a 151 osób już cieszy się, że było stypendystami prezydent Hanny Zdanowskiej. Ufam, że w tym roku dołączą do tego grona kolejni, bardzo zdolni studenci. 270 tys. zł to bardzo poważny argument. Chcemy, by stypendium naukowe  Prezydenta Miasta Łodzi stało się jeszcze jednym elementem zachęcającym do studiowania w Łodzi, bo Łódź, jak wszyscy wiedzą, jest najlepszym miejscem do rozpoczynania kariery zawodowej - mówi wiceprezydent Łodzi Krzysztof Piątkowski.
Jak się zgłosić?

Nabór zgłoszeń do tegorocznej edycji programu stypendialnego potrwa do 31 lipca 2019 r. Elektroniczny wniosek stypendialny wraz wykazem olimpiad uprawniających do wzięcia udziału w programie, dostępny jest na stronie www.mlodziwlodzi.pl. Wypełniony dokument należy także wydrukować oraz dostarczyć wraz z wymaganymi załącznikami do Biura Rozwoju Gospodarczego i Współpracy Międzynarodowej UMŁ, przy al. Politechniki 32. Wyboru stypendystów dokona Komisja Stypendialna powołana przez Prezydent Hannę Zdanowska, a składająca się z przedstawicieli miasta oraz łódzkich uczelni publicznych. 

Co poza tym?

  • Swoje oferty dla najzdolniejszych żaków przygotowały łódzkie uczelnie publiczne: - Do stypendiów fundowanych przez miasto, uczelnie dodają swoje. Proszę pamiętać, że najlepsi studenci mogą od samego początku toku studiowania liczyć na tzw. stypendia projakościowe, czyli stypendia za wyniki w nauce. Do tego pojawiają się także inne zachęty. Uniwersytet Łódzki inauguruje właśnie bardzo ciekawy program stażowy, przeznaczony dla 2,2 tysięcy studentów. W trakcie tego stażu student nie tylko zdobywa doświadczenie, ale może liczyć na stypendium w wysokości do 4,4 tys. zł. Inny program realizowany przez Uniwersytet Łódzki, a zachęcający do studiowania w Łodzi to "Zdolny uczeń, świetny student - zaznacza dr hab. Tomasz Cieślak, prorektor ds. studenckich Uniwersytetu Łódzkiego. 
Jak podkreśla prorektor ds. organizacyjnych i studenckich Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, prof. dr hab. n. med. Janusz Piekarski, w tej chwili coraz mniej trzeba już zachęcać do studiowania w Łodzi:

  • - Naszymi ambasadorami są nasi absolwenci, którzy robią doskonałą reklamę Łodzi Akademickiej jako ośrodkowi niezwykle przyjaznemu studentom, gdzie doskonale się studiuje i fantastycznie się spędza czas. Ale mamy oczywiście oferty dla tych najlepszych: dla finalistów i laureatów olimpiad przedmiotowych. Są to m.in. stypendia finansowe oraz niższe opłaty za akademiki. -
Na przyciągnięciu do Łodzi najlepszych kandydatów na studentów zależy również Politechnice Łódzkiej:

  • - Zapewniamy możliwości zarówno infrastrukturalne, jak i kompetencyjne, które są bardzo dobrze odbierane na rynku. Coraz silniej stajemy się Łodzią Akademicką. Tak naprawdę to ściąga do nas bardzo wielu kandydatów na studentów nie tylko z okolic Łodzi, ale z całej Polski. Ten wysiłek trzeba podtrzymywać i podejmować kolejne inicjatywy, takie jak m.in. stypendia naukowe Prezydenta Miasta Łodzi – tłumaczy dr hab. inż. Witold Pawłowski, prorektor ds. studenckich Politechniki Łódzkiej.   
Maksymalna wysokość stypendium Prezydenta Miasta Łodzi wynosi 1,5 tys. zł miesięcznie, a lista stypendystów zostanie opublikowana na stronie www.mlodziwlodzi.pl w październiku 2019 r.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy