W skład Nowego Centrum Łodzi wchodzą aż 24 lokalizacje, które razem mają stworzyć przestrzeń nie tylko dla mieszkańców, ale także i biznesu.
Jak będzie wyglądać Nowe Centrum Łodzi?
W pobliżu Piotrkowskiej udało się już zmodernizować Hotel Grand, stworzyć nowoczesną Mediatekę przy Moniuszki oraz odrestaurować kilka kamienic.
Bliżej samego dworca Fabrycznego, który funkcjonuje już od 2016 roku, powstała także Brama Miasta, EC1, przystanek mBank, a także biurowiec Nowa Fabryczna i budynek Uniwersytetu Łódzkiego. Co przed nami?
Już teraz nowe osiedla wielofunkcyjne są w trakcie budowy m.in. pomiędzy dworcem Fabrycznym a EC1 tj. ulicą Hasa.
- Nie jest to projekt, który dotyczy jednej inwestycji, który ma swój początek w jednym roku budżetowym i koniec w drugim tylko jest to jest pewien pomysł, który był rozłożony na bardzo wiele lat. Dotyczył gruntownej przebudowy i transformacji kawałka miasta, które nie działało. Kawałka miasta, które ostatnie co o nim można było powiedzieć to o tym, że było jego chlubą. Moim zdaniem, mimo ogromnych turbulencji w tym projekcie, mimo że miał swoje bardzo poważne zakręty to ostatecznie możemy o nim powiedzieć, że okazał się sukcesem
- mówi o przyszłości Nowego Centrum Łodzi Adam Pustelnik, wiceprezydent Łodzi.
I dodaje:
- A jak to wyglądało parę lat temu, każdy, kto choć trochę zna Łódź może sobie przypomnieć, ja wiem, że ten „kebab na Fabrycznym” to jest źródło miłych wspomnień dla wielu z nas, natomiast był to jeden wielki koszmar przestrzenny. Teraz praktycznie każdy skrawek tej dzielnicy został kupiony przez dojrzałych inwestorów instytucjonalnych i uważam, że jest przed nim tylko lepsza przyszłość
Oprócz planów dotyczących budowy rynku im. Katarzyny Kobro, w bliskim sąsiedztwie al. Rodziny Scheiblerów powstanie także nowa inwestycja „Dyfrakcja”.
Nowe inwestycje w Nowym Centrum Łodzi
To sześciopiętrowy budynek, który ma liczyć 214 mieszkań (metraż od 25 do 97 m kw.). Inwestycja powstanie przy ulicy Wodnej, pomiędzy Tuwima a al. Rodziny Grohmanów.
- Dlaczego jako firma z Poznania zainwestowaliśmy po raz kolejny w Łodzi? Wydaje się to oczywiste, my bardzo wierzymy w Łódź tak, jak już wielokrotnie podkreślaliśmy, uważamy, że to będzie znakomita przestrzeń do życia, blisko kultury i uczelni wyższych, z dogodnym dojazdem do każdej części Łodzi, a jak Łódź Fabryczna będzie w pełnej krasie to tak naprawdę do każdego miejsca w kraju
- mówi Wojciech Duda, prezes Duda Development, inwestor Dyfrakcji Łódzkiej i Diasfery.
Budowa inwestycji ruszyła w sierpniu 2024, planowane zakończenie zapowiedziano na III kwartał 2026 r.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.