To mieszkańcy zadecydowali
A ponieważ w łódzkim Orientarium od lat istnieje tradycja nadawania imion zwierzętom wraz z mieszkańcami, nie inaczej było tym razem. Na facebookowym profilu ogrodu ogłoszono konkurs, podając do wyboru trzy możliwości: Kapi i Bara, Angielka i Leberka oraz Bunia i Dziunia. Największe poparcie zyskał pierwszy zestaw, czyli Kapi i Bara.
Zachwyciła się nawet prezydent Zdanowska
Ostateczny wybór imion ucieszył wielbicieli łódzkich kapibar.
- Super. Tak typowałam!
- Szok! Moja propozycja wygrała;
- Czyli tak jak głosowałam;
- Jestem matką chrzestną;
- Super. Bardzo pasujące imiona i takie nie za poważne;
- Tak głosowałam! Bardzo się cieszę, brawo. To teraz Kapi i Bara rośnijcie zdrowo, męczcie opiekunów o dodatkowe... hmmm smakołyki i do zobaczenia... może niebawem;
- Też mam swój udział i bardzo mnie to cieszy. Chowajcie się zdrowo;
- Moje cudowne dziewczynki, będą nazywały się tak, jak zaproponowałam. Kocham te cudowności!
- zachwycają się internauci.
Informację o wyborze imion podała nawet prezydent Hanna Zdanowska.
- To już pewne! Nasze dwie kapibary z Zoo Łódź mają nowe imiona, o których zdecydowaliście w głosowaniu.
Kapibary wróciły do Łodzi
Poprzednia kapibara, Tenebris, odeszła w grudniu 2023 roku. Teraz łódzkie Zoo rozpoczęło na nowo hodowlę tego gatunku.
- Obie kapibary, które przyjechały do Łodzi, mają po sześć miesięcy, więc to bardzo młode zwierzaki. Dobrze zniosły transport, wciąż oswajają się z nowym otoczeniem. Zamieszkały na wybiegu razem z tapirami anta
- mówi Tomasz Jóźwik, członek zarządu Orientarium Zoo Łódź.
"Zjadacze traw" i "świnie wodne"
Kapibary to zwierzęta wodno-lądowe. Żyją na otwartej przestrzeni, w pobliżu zbiorników lub cieków wodnych. Żyją w stadach liczących od 10 do 30 osobników. Tylko nieliczne wiodą samotniczy tryb życia.Kapibara to gryzoń z rodziny kawiowatych, tej samej, do której zaliczana jest popularna świnka morska, czyli kawia domowa. Jej nazwa oznacza "zjadacz traw". Z kolei łacińską nazwę należy tłumaczyć "świnia wodna". Ssaki te można spotkać głównie w Ameryce Południowej i Środkowej.
Żywią się głównie trawami, roślinnością wodną, nasionami, korą młodych drzew i nielicznymi owocami. Pozyskują pożywienie za pomocą masywnych siekaczy, które rosną przez całe życie zwierzęcia.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.