Sauny w Aquaparku Fala w Łodzi na językach
Do tej pory zasady wpuszczania do saun brzmiały następująco:
Saunamistrz zaprasza klientów do sauny i nadzoruje zajmowanie przez nich miejsc w saunie zgodnie z następującą kolejnością: najpierw wchodzą klienci na najwyższą półkę sauny. Następnie zaprasza klientów, którzy chcą zająć drugą półkę sauny, a potem osoby, które chcą usiąść na najniższej półce. Podczas wpuszczania klientów na kolejne poziomy sauny pierwszeństwo wejścia mają kobiety. - możemy przeczytać w regulaminie
Od czwartku (4 listopada) zasady te się zmieniły i pojawiła się druga uprzywilejowana grupa, jaką są pary. Wzbudziło to ogromne poruszenie w mediach społecznościowych. I pytania o to, jak definiować parę. Czy musi być to kobieta i mężczyzna? Czy musi być to para heteroseksualna? Co z parami składającymi się z dwóch kobiet albo dwóch mężczyzn?
- Chyba z tymi 'parami' to równe przegięcie. No i kto niby jest tą parą: mąż i żona, kolega z koleżanką, rodzeństwo, matka i córka, partnerzy, przyjaciele, no kto? Nie popieram, jakiś dyskryminujący wymysł. - mówi pani Ania.
Jeśli jest za mało miejsca dla wszystkich, którzy ustawili się w kolejce na jeden seans. to wpuszczane są obecnie w pierwszej kolejności kobiety, następnie pary a mężczyźni, jeśli nawet ustawili się w kolejce wcześniej i czekali dłużej, muszą odejść z kwitkiem. Wzbudziło to w wielu osobach dużo irytacji.
- Moje odczucia są takie, że się nie zgadzam z nowymi zasadami, rozumiem jeszcze kobiety grzecznościowo, ale nie zgadzam się na pary, płacę tyle samo co inni a mam mniejsze szanse na dostanie się na ceremonię przy obecnym obłożeniu. To jest dyskryminacja. Jeszcze zastanawiam się co z tym zrobić, pójdzie chyba petycja, ale środki prawne to też opcja. - komentuje Maciej.
Oczywiście nie trzeba było długo czekać na pierwsze oferty matrymonialne, które już zaczęły pojawiać się na grupach związanych z saunowaniem.
- Poszukuję "partnerki", która w dniu 11.11 wprowadzi mnie na seanse saunowe o godzinie 19.30 i 20.30 na trzecią półkę. Wiek, wygląd i stan cywilny bez znaczenia. - pisze pan Robert.
Łodzianie cały czas mają nadzieję, że to przejściowe zmiany i powróci dawny porządek wpuszczania na sauny. Nowy regulamin traktują jako kolejny nieśmieszny żart.
- 1 kwietnia w listopadzie. Tego tutaj jeszcze nie było - komentuje pan Jacek.
Aquapark Fala w Łodzi: "Większa liczba kobiet w saunowaniu łagodzi obyczaje"
Podczas ceremonii saunamistrz trzy razy polewa rozgrzane kamienie wodą z olejkami zapachowymi, przy czym każde kolejne polanie jest intensywniejsze. Po każdym polaniu wytworzona para wodna zostaje skierowana na uczestników ceremonii za pomocą specjalnej techniki poruszania ręcznikiem bądź wachlarzem, co zapewnia efekt intensywnego uderzenia ciepła oraz gwarantuje niepowtarzalne wrażenia wizualne. Dodatkową atrakcją jest muzyka dobrana odpowiednio do danej ceremonii. Ceremonie w Strefie Saun Aquaparku Fala odbywają się przez cały tydzień, w godzinach popołudniowych, w zewnętrznych saunach fińskich. Każdy seans trwa średnio kilkanaście minut.Wiele ceremonii saunowych jest tematycznych i odbywa się z częstotliwością raz na miesiąc. Nic więc dziwnego, że mężczyzn irytuje ta sytuacja. W sprawie zabrało głos też wiele kobiet, które również uważają, że w tej sytuacji z racji na płeć nie powinny być przepuszczane.
Łodzianie znaleźli bardzo prosty sposób na zażegnanie dyskryminacji.
- Dlaczego tylko pary heteroseksualne mają mieć pierszeństwo? A dlaczego nie trójkąty? Dlaczego jako poligamista nie mogę przyjść na seans ze wszystkimi 7 żonami? Najlepsze rozwiązania prosto z Wrocławia - po prostu kolejka, polecam - pisze pan Krzysztof.
Skąd te zmiany? Jak te zmiany tłumaczy Aquapark Fala?
- Powodem wprowadzenia nowych regulacji była - powodująca kłótnie między klientami - praktyka zajmowania miejsc przez panie dla partnerów - wyjaśnia Anna Duda z działu marketingu Aquaparku Fala. Zależy nam, aby z saunarium oraz prowadzonych przez saunamistrzów ceremonii korzystała szeroka rzesza klientów. Nad procentowym zwiększeniem obecności pań w saunarium pracujemy od 2017 roku. Uważamy, że większa liczba kobiet w saunowaniu łagodzi obyczaje. Stosujemy się do ogólnie przyjętych zasad savoir-vivre, obowiązujących w naszej kulturze według reguły: „Panie mają pierwszeństwo przed Panami” - dodaje.
Jak tłumaczy Anna Duda, pracownicy aquaparku zdają sobie sprawę z tego, że nie jest to idealne rozwiązanie. Jednak w ich ocenie, zdecydowana większość zmiany poparła. A jakie jest Wasze zdanie?
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.