Reklama

Reklama

Egzaminy na prawo jazdy z w Łodzi. Do 30 razy sztuka? Mamy statystyki WORD o zdawalności

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Egzaminy na prawo jazdy z w Łodzi. Do 30 razy sztuka? Mamy statystyki WORD o zdawalności - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Na poziomie około 30 procent utrzymuje się zdawalność egzaminów na prawo jazdy w WORD Łódź. Chodzi o kategorię B. Jakie są najczęstsze błędy popełniane przez kandydatów na kierowców? Szczegóły w artykule poniżej.

Reklama

Najczęstsze błędy kandydatów na kierowców z Łodzi

- Zachowanie osoby zdającej zagraża bezpośrednio życiu i zdrowiu uczestników ruchu drogowego; najechanie albo potrącenie pachołka; ruszanie z miejsca oraz jazda pasem ruchu do przodu i do tyłu to najczęściej popełniane błędy kandydatów na kierowców - informuje Anna Górska, kierownik Oddziału Organizacyjnego Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Łodzi.

!reklama!

Statystyki zdawalności prawa jazdy w Łodzi nie napawają optymizmem. Po Łodzi nie jeździ się jednak łatwo, zwłaszcza młodym kierowcom. Przyznają to również kierowcy, którzy egzamin na prawko zdwały po raz pierwszy.

- Podobno jak się zda prawo jazdy w Łodzi, to już żadna droga w Polsce nie będzie straszna. To chyba prawda, bo liczba wielopasmowych skrzyżowań, zmian pierwszeństwa i przede wszystkim remontów wpływających na nieco problematyczną naukę jazdy u początkujących kierowców jest ogromna. Dlatego zdawanie egzaminu w Łodzi nie należy do najłatwiejszych i to mimo przejechania po konkretnych ulicach setek kilometrów. Nie oznacza to jednak, że w Łodzi nie da się zdać za pierwszym razem. Podstawa to koncentracja, umiejętność poradzenia sobie ze stresem i znajomość przepisów drogowych - twierdzi pan Bartosz z Widzewa w Łodzi.

Zerknijcie koniecznie w nasz ranking ośrodków szkolenia kierowców w Łodzi

Polecamy: Ranking ośrodków szkolenia kierowców w Łodzi. Sprawdź, z których OSK kursanci radzą sobie najlepiej na egzaminie na prawo jazdy [top 20]

WORD w Łodzi. Praktyka w 2021 roku na poziomie 27,93 %

Niektórym łódzkim kandydatom na kierowców nie brakuje wytrwałości. Jak wynika z obserwacji egzaminatorów, są nawet tacy, którzy zdawali egzamin na prawo jazdy 30 razy.

W 2020 roku w Łodzi odbyły się 43 tys. 824 egzaminy teoretyczne. Zdawalność w przypadku praktyki wyniosła 57,16 %. Zorganizowano ponadto 63 tys. 70 egzaminów praktycznych, które przełożyły się na zdawalność 30,11 %.

W 2021 roku jest trochę gorzej. 56,08 % teoria, 27,93% praktyka.

Ze statystyk WORD w Łodzi wynika ponadto, że z teorię lepiej radzą sobie kobiety - zdawalność teorii wśród pań w 2020 roku wyniosła 60,71 %, a w 2021 - 58,31 %. Gorzej im jednak idzie z praktyką - 2020 r. - 25,83 % i 2021 - 24,28 %.

Z kolei dane te dla mężczyzn prezentują się następująco:

  • 2020 teoria - 54,17 %
  • 2020 praktyka - 35,30 %
  • 2021 teoria - 54,28 %
  • 2021 praktyka - 32,48 %
Polecamy: Obowiązkowa wymiana bezterminowych praw jazdy! Nowe przepisy dotkną wszystkich kierowców

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy