Reklama

Reklama

Eks-wiceprezydent nowym „superwiceprezydentem" Łodzi – kolejne zmiany w urzędzie miasta [ZDJĘCIA]

Opublikowano: sob, 19 wrz 2020 08:32
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Piastujący dotychczasowo urząd wiceprezydenta Łodzi, Wojciech Rosicki zostaje sekretarzem miasta. Jak przekonuje Hanna Zdanowska nowy sekretarz będzie pełnił funkcję superwiceprezydenta.

Zmiany w łódzkim magistracie ruszyły. Powołanie Wojciecha Rosickiego na funkcję sekretarza miasta wiąże się ze znacznym poszerzeniem jego obowiązków.

!reklama!

- W rzeczywistości stanie się superwiceprezydentem". Poprosiłam Wojciecha Rosickiego, by zajął się bezpośrednio nadzorem stworzenia Centrum Aktywności Miejskiej. Będzie nadzorował i sprawował kontrolę nad dyrektorami departamentów, ale także strategiczne wydziały: Zarząd Dróg i Transportu, Biuro Strategii, Biuro Projektowe i Zarząd Inwestycji Miejskich - mówi prezydent Zdanowska. 

Na nowo objętym stanowisku Wojciech Rosicki będzie odpowiedzialny przede wszystkim za wdrażanie nowej strategii rozwoju miasta. W porównaniu z innymi wiceprezydentami, nominowany sekretarz będzie miał znacznie więcej obowiązków. Rosicki zapowiada czekające magistrat w najbliższych tygodniach zmiany.  

- Trzeba zakasać rękawy, aby zrealizować zadania nałożone na mnie przez panią prezydent. Potrzebna jest przebudowa urzędu i trochę zmiana mentalności urzędników. Będziemy pracowali nad tymi pomysłami - mówi Rosicki.

To na powołanego przed kilkoma dniami pierwszego wiceprezydenta, Adam Pustelnika spadnie odpowiedzialność za rozwój Łodzi. Nowy supersekretarz ma być właśnie tym, który od nowa zorganizuje pracę magistratu. Zmiany te mają być kluczowe z punktu widzenia wdrażania nowej strategii dla Łodzi.

- Potrzeba kogoś, kto będzie zarządzać bardzo silną, ale i sprawiedliwą ręką. Pan Rosicki robi to w sposób właściwy, czyli nie mobbingując, ale zachęcając, motywując - przekonuje Zdanowska. 

Nowy sekretarz miasta będzie nadzorował dyrektorów departamentów, a także strategiczne wydziały: Zarząd Dróg i Transportu, Biuro Strategii, Biuro Projektowe i Zarząd Inwestycji Miejskich.

Dotychczasowa sekretarz miasta, Barbara Mrozowska-Nieradko pozostaje w urzędzie miasta. W jej kontekście nieoficjalnie mówi się o koordynacji planu nowej strategii dla łódzkiego lotniska Lublinek, jednak Zdanowska podkreśla, że o losach spółek dowiemy się pod koniec września.

Źródło: TOYA TV, Radio Łódź, Gazeta Wyborcza

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.