Reklama

Reklama

Festiwal Naukowy Explory w Łodzi online

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Festiwal Naukowy Explory w Łodzi online - Zdjęcie główne

Festiwal Explory

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź 9 czerwca na platformie HOPIN odbędzie się Festiwal Naukowy Explory w Łodzi, którego tematem przewodnim jest edukacja medialna. Na uczestników wydarzenia czekają zajęcia online prowadzone przez znanych blogerów, wykładowców uczelni wyższych oraz osoby związane ze światem nauki. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Reklama

Podczas Festiwalu Naukowego Explory w Łodzi będzie można zobaczyć m.in. dwa wykłady przygotowane przez twórców bloga Crazy Nauka -  Aleksandrę i Piotra Stanisławskich: Jak prowadzić dyskusję na temat pandemii COVID-19 i szczepień w social mediach?” oraz „Teorie spiskowe związane z kosmosem - jak powstają i jak nie dać się wkręcić?”. Ponadto Agata Ciesielska Z Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego Gdynia poprowadzi warsztat Ucz (się) z TikTokiem”, a Mecenas Explory - Grupa LOTOS zaprezentuje pracę rafinerii i sposoby przerobu ropy naftowej. Wydarzenie skierowane jest do wszystkich pasjonatów nauki i nowych technologii, a szczególnie do młodzieży szkolnej i nauczycieli poszukujących pomysłów na zajęcia do wspólnego oglądania w klasie. Wszystkie wykłady i warsztaty naukowe będą prowadzone online przez platformę HOPIN.

Festiwale Naukowe Explory to również regionalne etapy Konkursu Expory, czyli wyjątkowa okazja na obejrzenie prezentacji projektów młodych talentów – uczniów w wieku 13-20 lat z dziedzin takich jak: biologia, chemia, nowe technologie, projekty społeczne i ekologiczne. Podczas Festiwali zostaną wyłonione najlepsze projekty, które przejdą do krajowego finału Konkursu Explory - Gdynia Explory Week. Ich autorzy będą walczyć o stypendia na rozwój swoich projektów, udział w konkursach międzynarodowych oraz nagrody specjalne ufundowane przez Mecenasa Explory – Grupę LOTOS a także innych partnerów programu Explory.

„Ogromnie się cieszę, że ponownie będziemy gościć w naszym mieście utalentowaną młodzież o zainteresowaniach naukowych. Uczestnicy Konkursu Explory są dopiero na początku swojej drogi, więc to bardzo ważne, że mogą otrzymać tak ogromne wsparcie w urzeczywistnianiu swoich pomysłów na innowacyjne rozwiązania. Łódź realizuje bardzo wiele działań skierowanych do młodych ludzi, przede wszystkim program Młodzi w Łodzi, dzięki któremu w Łodzi po prostu studiuje się lepiej niż w jakimkolwiek innym mieście. Zapraszam do udziału w festiwalu, a później do studiowania w Łodzi!” – mówi Hanna Zdanowska, Prezydent Miasta Łodzi.

 

Wykłady i warsztaty naukowe online

Dr Artur Modliński z Uniwersytetu Łódzkiego wygłosi wykład Wirtualne cienie - wrogowie czy bohaterowie w sieci”, podczas którego wyjaśni czym są „Wirtualne Cienie samego Ciebie" czyli kopie wszystkiego co Internauci robią w sieci, kto je tworzy i w jakim celu, co zrobić aby Cienie nie stanowiły zagrożenia. Dr hab. prof. PŁ Grzegorz Szymański z Politechniki Łódzkiej podczas wykładu Social media – prawda jest tylko jedna” opowie jak odróżnić fake news od prawdy w social mediach oraz jakie tajemnice skrywa regulamin mediów społecznościowych. Ponadto będzie można wziąć udział w wykładzie „Własność intelektualna w Twojej szkole... i po szkole też!” przygotowanym przez Marka Gozdera i Piotra Wiatrowskiego z Urządu Patentowego RP. Na co jeszcze warto zwrócić uwagę? Agata Balak z Fundacji Zaawansowanych Technologii przybliży ideę Konkursu Explory, jego zasady i przebieg, do kogo jest kierowany oraz jak się do niego przygotować. Przedstawi przykładowe tematy projektów z różnych dziedzin. Odpowie na najczęściej pojawiające się pytania od osób rozważających udział w konkursie oraz o innych programach wsparcia jakie oferuje uczniom Program Explory – o programie mentorskim oraz o programie grantowym, do których nabory ruszają już po wakacjach.

Talenty Explory i prezentacje projektów w Konkursie Explory

W tym roku w regionalnym etapie Konkursu Explory w Łodzi wezmą udział 33 projekty. Lista projektów konkursowych dostępna jest pod linkiem: PROJEKTY KONKURSOWE.

PROGRAM WYDARZENIA dostępny jest na stronie: http://www.explory.pl/2021.

Udział w Festiwalach Naukowych Explory jest bezpłatny. REJESTRACJA pod linkiem: ZAREJESTRUJ SIĘ.

 

Explory to największa w Polsce inicjatywa wyszukująca młode talenty, wspierająca ich rozwój oraz pomagająca im się odnaleźć w świecie nauki i biznesu. Explory od 10 lat odkrywa, wspiera i rozwija młode talenty. W tym czasie udało się stworzyć społeczność ponad 2400 młodych innowatorów, którzy zgłosili do Konkursu Explory ponad 1500 projektów naukowych i wynalazków. Unikalną wartością Explory jest bezpośredni kontakt młodych talentów z ekspertami ze świata nauki, biznesu i innowacji społecznych. Explory dba o rozwój talentów poprzez programy stażowe, mentorskie i grantowe oraz wyszukuje talenty poprzez organizację Festiwali Explory w szkołach i regionach. W ciągu 9 edycji odbyło się 60 wydarzeń dla pasjonatów innowacji i nowych technologii. Wzięło w nich udział ponad 40 tysięcy osób. 

Explory tworzy społeczność innowatorów, naukowców i innowacyjnego biznesu, dając im przestrzeń dla rozwoju pomysłów i projektów. Program Explory jest stale wspierany przez blisko 100 partnerów. Organizatorem Programu jest Fundacja Zaawansowanych Technologii.

Więcej o Programie Explory: https://bit.ly/explory_pl

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy