Reklama

Reklama

Fotoradar na al. Jana Pawła II w Łodzi wciąż nie działa. Wiemy, kiedy to się zmieni [zdjęcia]

Opublikowano: czw, 23 gru 2021 09:20
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Nowy fotoradar na al. Jana Pawła II w Łodzi od kilku tygodni jest gotowy do pracy, ale mimo to wciąż nie „łapie” kierowców, którzy na jego wysokości przekroczą dozwoloną prędkość. Dlaczego tak się dzieje i kiedy to się zmieni? Szczegóły w artykule poniżej.

Fotoradar przy al. Jana Pawła II jest już gotowy do pracy

Nowy fotoradar pojawił się w Łodzi ponad miesiąc temu. Mowa o urządzeniu zlokalizowanym przy al. Jana Pawła II pomiędzy ul. Pabianicką i ul. Obywatelską, które zostało zamontowane w ramach projektu rozbudowy ogólnopolskiego systemu fotoradarowego CANARD (Centrum Automatyzacji Nadzoru nad Ruchem Drogowym).

Fotoradar ten już stoi i straszy kierowców przemierzających zachodnią nitkę tej trasy, ale jeszcze nie wykonuje zdjęć, ponieważ nie został podłączony do zasilania. 

- Termin jego uruchomienia zdeterminowany jest koniecznością zapewnienia przyłącza przez zakład energetyczny - informuje Główny Inspektorat Transportu Drogowego. 

Fotoradar przy al. Jana Pawła II w Łodzi czeka na prąd. Kiedy zacznie robić zdjęcia?

Podmiotem odpowiedzialnym za zapewnienie przyłącza dla nowego fotoradaru w Łodzi jest PGE. Jak udało nam się ustalić, prace nad podłączeniem urządzenia do prądu zostały zaplanowane na początek 2022 roku.

- Termin realizacji przyłącza, zgodnie z zawartą umową przyłączeniową, został określony do dnia 29.10.2022 roku. Obecnie wykonana jest dokumentacja techniczna przyłącza i zlecone zostały prace budowlane. Planowany przez wykonawcę termin zakończenia budowy to koniec lutego 2022 roku - wyjaśnia Alina Chwiejczak z PGE Dystrybucja.

Piąty fotoradar w Łodzi. Gdzie jeszcze kierowcy muszą mieć się na baczności?

Fotoradar na al. Jana Pawła II to już piąte takie urządzenie GITD w Łodzi.

Cztery zamontowane wcześniej rejestrują przekroczenia dopuszczalnej prędkości na:

  • al. Włókniarzy (przy skrzyżowaniu z ul. Srebrzyńską, 
  • al. Włókniarzy (niedaleko skrzyżowania z ul. Liściastą),
  • al. Palki (w rejonie skrzyżowania z ul. Smutną),
  • ul. Pabianickiej (niedaleko skrzyżowania z ul. Gombrowicza).
 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.