Reklama

Reklama

Fundusze Europejskie działają w Łódzkiem! Firmy rodzinne beneficjentami programów unijnych

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Podczas śniadania prasowego w Centrum Obsługi Przedsiębiorcy przy ulicy Moniuszki 7 w Łodzi odbyła się prezentacja dwóch rodzinnych firm z regionu, które dzięki dotacjom z funduszy europejskich mogły rozwinąć biznesowe skrzydła.  

Reklama

Jak unijne fundusze mogą wspomagać rozwój rodzinnych biznesów? I jak w ogóle zabrać się za wniosek o dofinansowanie? Śniadanie prasowe w Centrum Obsługi Przedsiębiorcy upłynęło pod znakiem odpowiedzi na te kwestie.

!reklama!

Podczas spotkania z dziennikarzami obecni byli: Piotr Adamczyk, wicemarszałek województwa łódzkiego, Agnieszka Więckowska, inspektor ds. informacji o Funduszach Europejskich, Łukasz Stajuda, dyrektor COP oraz przedstawiciele firm VIMAX i Gromar - beneficjentów unijnych programów wsparcia przedsiębiorców z regionu łódzkiego. Spotkanie poprowadziły ambasadorki kampanii Zmieniamy Łódzkie, siostry ADiHD, czyli Ilona i Milena Krawczyńskie, trenerki fitness współzałożycielki Fit and Jump oraz prezenterki 4FUN.TV, a co najważniejsze - łodzianki, które swoje pierwsze biznesowe kroki stawiały właśnie w Łodzi.

Celem spotkania była promocja dobrych praktyk oraz zachęcenie do wzięcia udziału w konkursach organizowanych przez Centrum Obsługi Przedsiębiorcy.

- Znajdujemy się w Centrum Obsługi Przedsiębiorców, naszej jednostki wojewódzkiej, która zajmuje się promocją małych i średnich przedsiębiorstw, jak również dystrybuuje środki unijne, mając na celu to, żeby ten sektor jak najlepiej się rozwijał. Małe i średnie przedsiębiorstwa generują 40 procent PKB, z których 80 procent to firmy rodzinne. To potężny sektor, o który należy dbać - powiedział Piotr Adamczyk, wicemarszałek województwa łódzkiego

Urząd marszałkowski dobrze ocenia miniony rok pod względem liczby zawartych umów o dofinansowanie. W roku 2019 podpisano 82 umowy z przedsiębiorstwami z regionu łódzkiego na łączną kwotę ok. 132 mln złotych. Dodatkowo, 77 firm skorzystało ze środków na organizację staży, kursów i szkoleń oraz studiów podyplomowych dla swoich pracowników w ramach bazy usług rozwojowych.

W tym roku zostanie ogłoszonych 32 konkursy na łączną kwotę ok. 370 mln złotych.

Dyrektor COP apelował do przedsiębiorców, aby nie czekali na ostatnią chwilę i jak najszybciej złożyli wnioski o dofinansowanie. W tym roku odbędzie się mniej konkursów niż w latach ubiegłych (Regionalny Program Operacyjny Województwa Łódzkiego został rozpisany na lata 2014 – 2020). Wszystko dlatego, że środki z puli powoli wyczerpują się, a to w związku z dotychczasowym bardzo dużym zainteresowaniem ze strony przedsiębiorców.

- Jesteśmy do Waszej dyspozycji, jako pracownicy Centrum Obsługi Przedsiębiorców, po to, aby udzielać pełnych informacji. Takich, które wspomogą przy aplikowaniu o środki unijne. A nie jest to łatwy proces. Do tego trzeba się przekonać. Jesteśmy na to gotowi. Jesteśmy po to, aby służyć naszym przedsiębiorcom i wspierać ich w sięganiu po te środki - powiedział Łukasz Stajuda, dyrektor COP

Kwota dofinansowania zależy m.in. od wielkości przedsiębiorstwa. W zależności, czy jest to miko, mała czy średnia firma bądź jednostka samorządu terytorialnego, taka też będzie ilość pozyskanych środków. Poziom dofinansowania waha się między 35 a 80 proc., w zależności od rodzaju konkursu i rodzaju działania.

Wszelkie szczegółowe informacje można uzyskać albo na stronie internetowej COP albo w punkcie informacyjnym przy ulicy Moniuszki 7.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy