Dostępność leków w Łodzi. Gdzie szukać?
Dostępność i ceny szukanego leku można znaleźć na stronie gdziepolek.pl Można tu również dokonać rezerwacji produktów. Podobnie działa strona ktomalek.pl.!reklama!
Dodajmy, że jeśli szukamy o informacji o jakimś konkretnym leku, możemy skorzystać z rejestru prowadzonego przez Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych. Leki wyszukujemy po nazwie czynnej substancji (po łacinie) lub nazwie handlowej.
O dostępność leków możemy też zapytać na infolinii - Telefonicznej Informacji Pacjenta – 800 190 590. Linia jest bezpłatna. Konsultanci udzielają informacji, w której aptece kupimy szukany przez nas lek.
"Po wybraniu numeru usłyszysz automatyczną sekretarkę, która poprosi Cię o wybór tematu rozmowy. Jeśli z klawiatury telefonu wybierzesz cyfrę 1, a potem 0, połączysz się z konsultantem, który powie Ci, w której aptece jest Twój lek i poda Ci do niej telefon. Zadzwoń, zanim pójdziesz, bo lek ktoś może wcześniej wykupić" - radzi portal pacjent.gov.pl.
Infolinia działa przez całą dobę, 7 dni w tygodniu.
Leki wycofane przez Głównego Inspektora Sanitarnego [lista]
Jeśli jesteśmy przewlekle chorzy, powinniśmy też śledzić listę leków wycofanych przez Głównego Inspektora Sanitarnego.W lipcu i czerwcu z obrotu wycofano:
- Ozzion (Lek hamuje wydzielanie kwasu solnego w soku żołądkowym)
- Champix (Champix to lek przeznaczony dla dorosłych, którzy planują rzucić palenie)
- Amiodaron Hameln (stosuje się w leczeniu arytmii)
- Flutixon Neb (działanie przeciwzapalne w płucach)
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.