Reklama

Gdzie wyrzucić choinkę w Łodzi? Możliwości jest naprawdę wiele

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Canva

Gdzie wyrzucić choinkę w Łodzi? Możliwości jest naprawdę wiele - Zdjęcie główne

Zdjęcie ilustracyjne | foto Canva

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Pierwsza połowa stycznia to czas, w którym zapominamy już o Świętach Bożego Narodzenia oraz noworocznej zabawie i powoli wracamy do codzienności. Jednym z zadań stojącym przed każdym z nas jest pozbycie się z domu choinki. Jak to zrobić w Łodzi? Szczegóły w artykule poniżej.

Co zrobić z choinką po świętach? Podpowiadamy!

Wielu łodzianom wydaje się, że zakup choinki w porównaniu z jej zutylizowaniem nie jest niczym trudnym. Okazuje się jednak, że wcale tak nie musi być, a choinki można się pozbyć na wiele różnych sposobów.

Choinki w doniczkach

Jeśli mamy choinkę w doniczce, to zalecane jest przekazanie jej do Leśnictwa Miejskiego (ul. Łagiewnicka 305) lub Łódzkiego Ogrodu Botanicznego (wejście od ul. Retkińskiej 39/56).

Pracownicy Zarządu Zieleni Miejskiej będą czekali na żywe drzewka w terminie 12-22 stycznia w godzinach 7:00-20:00 w dniach pracy obu jednostek. Możliwość pozostawienia choinek zostanie udostępniona w specjalnie oznaczonym miejscu na terenie posesji obu obiektów.

Ponadto, zbiórka choinek doniczkowych będzie prowadzona w analogicznym terminie przez Centrum Handlowe Tulipan (al. Piłsudskiego 94) w godzinach 10:00-20:00.

Wszystkie zebrane w ten sposób choinki będą wiosną sadzone na miejskich terenach zielonych.

Choinki cięte

Jeśli zdecydowaliśmy się na zakup choinki ciętej, to również mamy możliwość zutylizowania jej w ekologiczny sposób. Drzewka te będą odbierać firmy zajmujące się odbiorem odpadów. 

W tym roku MPO będzie prowadziło odbiór z zabudowy wielorodzinnej w dniach 29 stycznia i 5 lutego. 

Drzewka cięte należy oczyścić z dekoracji, lampek, stojaka czy doniczki, a następnie zostawiać je w miejscach wyznaczonych przez zarządców nieruchomości. Choinki dalej trafią do kompostowni, gdzie są przetwarzane na nawóz niezbędny do zasilania roślin. 

Z kolei odbiór z zabudowy jednorodzinnej będzie zrealizowany łącznie z odbiorem odpadów zielonych. Harmonogram dotyczy odbioru na terenie Polesia i Górnej.

Firma Remondis będzie odbierać choinki w dniu 15 stycznia na Bałutach oraz 22 stycznia na Widzewie z zabudowy wielorodzinnej. Natomiast odbiór z zabudowy jednorodzinnej nastąpi w terminach wskazanych jako termin odbioru odpadów zielonych.

Z kolei na Śródmieściu firma PreZero zorganizuje dwa odbiory choinek – w dniach 27 stycznia oraz 10 lutego.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy