Reklama

Reklama

Gigantyczna kasa na odszkodowania! Dziury w drogach przyprawiają kierowców o zawrót głowy

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: LDZ Zmotoryzowani Łodzianie

Gigantyczna kasa na odszkodowania! Dziury w drogach przyprawiają kierowców o zawrót głowy - Zdjęcie główne

Dziury w drogach są zmorą łódzkich kierowców | foto LDZ Zmotoryzowani Łodzianie

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Aż 4,5 tysiąca zgłoszeń o odszkodowanie złożyli w 2022 roku kierowcy do Zarządu Dróg i Transportu w Łodzi. W sumie wypłacono zmotoryzowanym mieszkańcom Łodzi blisko 3,3 mln zł!

Reklama

Dziury w łódzkich drogach to niekończąca się opowieść

W Łodzi nie brakuje niestety kierowców, którzy przez stan nawierzchni uszkodzili auta. Miasto przeznacza co roku miliony złotych na ich łatanie czy też modernizację dróg, a mimo to temat powraca jak bumerang. Nic więc dziwnego, że podróże po mieście kończą się czasami wizytą w warsztacie samochodowym. Jak przyznają łódzcy mechanicy, najczęściej kierowcy zgłaszają się z przeciętymi na boku lub rozerwanymi oponami. Są to jednak uszkodzenia, których nie można naprawić.

Jak poinformował nas Tomasz Andrzejewski, rzecznik prasowy Zarządu Dróg i Transportu w Łodzi, w 2022 roku do ZDiT wpłynęło 4,5 tys. zgłoszeń o odszkodowanie. Dla porównania, w 2021 roku zgłoszono 2796 szkód. W 2021 roku wypłacono kierowcom w sumie ponad 2,6 mln zł, tymczasem z korespondencji Jarosława Kostrzewy z LDZ Zmotoryzowani Łodzianie z miastem wynika, że w 2022 r. kwota ta wzrosła do blisko 3,3 mln zł.

Składka, którą zapłaciło miasto za polisę obejmującą całą działalność i posiadanie mienie wyniosła zaś 6,1 mln zł.

"Kwota, do której ubezpieczyciel zobowiązany jest wypłacać odszkodowania z tytułu ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej Miasta (wynikającej z prowadzonej działalności i posiadanego mienia), w tym za szkody powstałe w 2022 roku w związku z zarządzaniem i administrowaniem siecią dróg publicznych wynosi 10 000 000 zł" - czytamy w odpowiedzi miasta na zapytanie LDZ Zmotoryzowanych Łodzian. 

W Poznaniu na odszkodowania wydają mniej niż w Łodzi

Zmotoryzowani Łodzianie zapytali też inne miasta o wypłaty z odszkodowań. I tak w Poznaniu to kwota 940 tys. złotych

- Rocznie przeznaczamy około 5 milionów na łatanie ubytków w Łodzi, ewentualnie na zabezpieczanie tych ubytków, więc myślę że te miliony, które były przeznaczone na polisę, można by było inaczej spożytkować i lepiej zadbać o bezpieczeństwo kierowców. Chciałbym tylko zwrócić jeszcze uwagę, że nie wszyscy kierowcy zgłaszają swoje szkody, a także nie wszyscy kierowcy uzyskali odszkodowanie. Mamy głosy od mieszkańców, że nadal walczą o nie mimo upływu wielu miesięcy. Kolejna sprawa, która nas niepokoi, to wypłaty odszkodowań dla mieszkańców. Są one bardzo często zaniżane, zdarza się też, że mieszkańcy otrzymują odszkodowanie tylko za jedną oponę, co jest nieprawidłowe, bo przecież minimum na jednej osi powinny być opony o równym bieżniku - komentuje dla TuLodz.pl Jarosław Kostrzewa.

Urzędnicy tymczasem nieustannie informują o łataniu dziur i inwestycjach drogowych. Jak przekazuje Tomasz Andrzejewski ze ZDiT, od początku roku wykonano tzw. remonty cząstkowe na 10 ulicach. To ponad 4 tys. metrów kwadratowych nowych jezdni.

Chodzi o następujące lokalizacje:

  • Przybyszewskiego przy Lodowej, Czajkowskiego i na skrzyżowaniu z ul. Augustów
  • Paderewskiego od ronda Lotników Lwowskich do Karpackiej
  • Ciołkowskiego przy Paderewskiego
  • Radwańskiej pomiędzy Stefanowskiego, a Żeromskiego
  • Złotno pomiędzy Legnicką, a Starym Złotnem
  • Młynarska
  • Marysińska i Szklana przy Marynarskiej, krańcówce autobusowej i Okopowej
  • Brzezińska przy Śnieżnej, na wysokości centrum handlowego i w rejonie ul. Kerna
  • Żeromskiego pomiędzy Mickiewicza, a Kopernika
  • Strykowska.
Remonty cząstkowe oznaczają sfrezowanie fragmentu dziurawej nawierzchni i ułożenie nowej. Ubytki łatane są także interwencyjnie asfaltem lanym. Od początku roku drogowcy łatali ubytki w przeszło 90 lokalizacjach. Zużyli do tego przeszło 100 ton asfaltu lanego.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy