Reklama

Reklama

Dziury w drogach w Łodzi to po prostu koszmar. Nie uwierzysz, ile kasy wypłacono na odszkodowania

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Joanna Chrzanowska

Dziury w drogach w Łodzi to po prostu koszmar. Nie uwierzysz, ile kasy wypłacono na odszkodowania - Zdjęcie główne

Dziury w drogach to zmora łódzkich kierowców | foto Joanna Chrzanowska

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Dziury w drogach "rozsławiają" Łódź i przyprawiają o ból głowy kierowców. Nie brakuje niestety zmotoryzowanych, którzy przez stan nawierzchni uszkodzili auta. Ilu w sumie mieszkańców zgłosiło się do miasta po odszkodowanie? Ile pieniędzy wypłacono? Liczby mogą szokować. Sprawdź szczegóły w artykule.

Reklama

Dziury w drogach w Łodzi i odszkodowania

Temat łódzkich dziur to niekończąca się opowieść. Miasto przeznacza co roku miliony złotych na ich łatanie czy też modernizację dróg, a mimo to temat powraca jak bumerang. Jak już pisaliśmy, dziurawe ulice w Łodzi są sławne na cały świat. Mają nawet swoją zakładkę Google Maps. Nic więc dziwnego, że podróże po mieście kończą się czasami wizytą u mechanika.

- Najczęściej kierowcy zgłaszają się z przeciętymi na boku lub rozerwanymi oponami - mówił w rozmowie z  TuŁódź łódzki wulkanizator Michał Marszałek. Takie samo zdanie mają wulkanizatorzy Grzegorz i Tomasz Chmielewscy z Łodzi. - Są to uszkodzenia niemożliwe do naprawienia – dodają.

Nic więc dziwnego, że zmotoryzowani składają wnioski o odszkodowanie. Na facebookowych grupach nie brakuje pytań o procedury.

"Straciłem oponę właśnie na dziurze w centrum Łodzi, powie mi ktoś na szybko, jaka procedurę mam przeprowadzić, żeby starać się o odszkodowanie? Stoję na ulicy z flakiem" - jeden z kierowców w grupie Automotive Łódź.

O liczbę zgłoszonych do miasta szkód i kwotę odszkodowań zapytał radny Bartłomiej Dyba-Bojarski.

Adam Pustelnik, wiceprezydent Łodzi, podaje w odpowiedzi, że w 2021 roku zgłoszono 2796 szkód. Co ciekawe, od stycznia do marca 2022 niewiele mniej, bo 2629!

W 2021 roku wypłacono kierowcom w sumie ponad 2,6 mln zł, a przez 3 miesiące 2022 roku niecały 1,1 mln zł.

Łatanie dziur w Łodzi

Dziury to zmora łódzkich kierowców. Gdzie w tej chwili pracują drogowcy? Dopiero co wymieniono nawierzchnie na Sieradzkiej, Tatrzańskiej i Puszkina. 

- Zimowe interwencyjne prace, zgodnie z obietnicą, zamieniono teraz na nową nawierzchnię - czytamy w komunikacie prasowym.

Dalej mają być prowadzone prace pomiędzy Przybyszewskiego a Andrzejewskiej. Planowane są także cząstkowe remonty na ul. Lodowej przy Andrzejewskiej oraz na Brzezińskiej od Śnieżnej do Marmurowej.

Miasto chwali się pracami drogowców na swoim oficjalnym fanpejdżu, tymczasem pod postem nie brakuje krytycznych komentarzy.

"Zapraszam na Olechowską ulicę, nie da się już jeździć po tych dziurach" - pisze internautka

"Od dłuższego czasu mam wrażenie, że obserwuję stronę promującą drogowców w Łodzi, a nie Łódź. Zaczynam mieć już dość" - to kolejna z opinii.

"Jak tak, jak to zrobiono na Pankiewicza przy Spornej z całym blichtrem na tym profilu, a może został zalany odcinek 10 metrów, to ja dziękuję za tą propagandę sukcesu. Najbardziej dziurawa, a jeżdżę sporo Brukową, Strykowską, no i na medal zasługuje Boya tuż przy parku" - dodaje kolejny z mieszkańców.

Co zrobić, żeby dostać odszkodowanie? Jak wygląda procedura w Łodzi?

Przede wszystkim trzeba wykonać zdjęcie ubytku oraz uszkodzeń i załączyć je do wniosku, który dostępny jest na stronie Urzędu Miasta Łodzi.

Wniosek można przesłać mailowo na adres zdit@zdit.uml.lodz.pl, złożyć osobiście w kancelarii przy Piotrkowskiej 171/173 lub przesłać za pośrednictwem platformy ePUAP.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy