Reklama

Reklama

Gruntowne modernizacje ośmiu łódzkich szkół. Koszty sięgają prawie 12 milionów

Opublikowano: ndz, 27 mar 2022 14:30
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Osiem łódzkich placówek przeszło generalną modernizację. Wymiana okien i drzwi, przebudowa pracowni, a także dostosowanie łazienek do potrzeb uczniów z niepełnosprawnościami to tylko kilka przykładów zmian, które nastąpiły w szkołach. Szczegóły poniżej.

Remonty w 8 szkołach w Łodzi

Jak wiemy z oficjalnej informacji prasowej przesłanej przez Urząd Miasta Łodzi, miasto planuje zakończyć w 2022 roku remonty w ośmiu łódzkich szkołach - 3 średnich oraz 5 podstawowych.  Podstawówki, których dotyczą modernizacje, to SP 5, 36, 111, 173 oraz 175. Każdy budynek przeszedł generalną modernizację pomieszczeń, a pracownie są w pełni przystosowane do nowoczesnego nauczania. Pozostałe przestrzenie, takie jak szatnie, łazienki, klatki schodowe i korytarze dostosowano do najwyższych wymogów.

Ponadto w budynkach naprawiono tynki i posadzki. Przebudowano również sale gimnastyczne, wymieniono część okien oraz drzwi, a także rozbudowano sieć elektryczną i oświetlenie. Całość pomalowano farbami w żywych kolorach, a łazienki dostosowano do potrzeb uczniów z niepełnosprawnościami. To właśnie z myślą o nich zbudowano pochylnie na klatkach schodowych oraz przy wejściach. 

- Pandemia wstrzymała zakup niektórych elementów wyposażenia. Ale jesteśmy na ostatniej prostej. Przed nami ogłoszenie przetargów na zakup profesjonalnego sprzętu. W ciągu najbliższych kilku tygodni będziemy prowadzić roboty wykończeniowe i doposażenie placówek - mówi Olga Kassyańska z Zarządu Inwestycji Miejskich.

A co o tej inwestycji sądzą dyrektorzy szkół?

- Realizacja tego projektu to była konieczność. Bardzo mnie cieszy, że już niedługo uczniowie mojej szkoły będą mogli korzystać z profesjonalnego sprzętu. Ta inwestycja to odnowione sale lekcyjne, pracownie edukacyjne oraz zwiększenie bezpieczeństwa na terenie szkoły – zapewnia Beata Ciupińska, dyrektor SP 175 w Łodzi.

Koszty inwestycji to prawie 12 milionów złotych

Oficjalny komunikat prasowy przesłany przez UMŁ zawiera więcej informacji. Szkoły ponadpodstawowe, które przeszły modernizacje, to Zespół Szkół Techniczno-Informatycznych, Zespół Szkół Zawodowych Specjalnych nr 2 oraz Technikum nr 3. W placówkach tych także odnowiono wnętrza, przebudowano pracownie i pozostałe pomieszczenia. Trwają już dostawy sprzętu komputerowego i elektronicznego, a wkrótce przyjadą meble, narzędzia oraz pozostałe urządzenia. Duże zmiany nastąpiły szczególnie w pracowniach warsztatowych, które odnowiono i wyposażono w najnowocześniejsze maszyny, sprzęt laboratoryjny oraz komplet niezbędnych instalacji. Warto też wspomnieć, że w ZSZS nr 2 powstanie pracownia gastronomiczna, której kompletne wyposażenie planuje się na maj.  

Poniżej przedstawiamy konkretne kwoty dotyczące wartości inwestycji w poszczególnych placówkach:

  • SP 5 - 800 414,54 zł
  • SP 36 - 2 066 345,31 zł
  • SP 111 - 1 808 053,57 zł
  • SP 173 - 1 206 299,14 zł
  • SP 175 - 538 404,81 zł
  • ZSZ 2 - 728 408,51 zł
  • ZSTI - 1 786 841,90 zł
  • Technikum 3 - 3 055 440,59 zł.
CZYTAJ TAKŻE: Czym jest „komfortka”? Pierwsze takie miejsce w Łodzi powstało przy Piotrkowskiej

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy