Reklama

Reklama

Grupa LDZ Zmotoryzowanie Łodzianie nie odpuszcza. Do prokuratury w Łodzi wpłynął wniosek o możliwości popełnienia przestępstwa

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Grupa LDZ Zmotoryzowanie Łodzianie nie odpuszcza. Do prokuratury w Łodzi wpłynął wniosek o możliwości popełnienia przestępstwa - Zdjęcie główne

Dalsze działania grupy LDZ Zmotoryzowani Łodzianie w sprawie stanu łódzkich dróg (fot. fb LDZ Zmotoryzowani Łodzianie, Michał Pietrzak redakcja TuŁódź) |wiadomości łódzkie|Łódź|TuŁódź

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Emocje związane ze stanem dróg w Łodzi nie mijają. Społeczność LDZ Zmotoryzowani Łodzianie jakiś czas temu informowała o zamiarach zawiadomienia prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa przez władze Łodzi. Sprawa dotyczy złego stanu technicznego miejskich dróg. Na profilu w social mediach grupa ogłosiła, że dokument informujący o możliwości popełnienia przestępstwa przez prezydent Łodzi, Hannę Zdanowską wpłynął do prokuratury 14 marca 2021 roku.

Reklama

LDZ Zmotoryzowani Łodzianie interweniują w łódzkiej prokuraturze w sprawie stanu miejskich dróg

!reklama!

O swoich zamiarach informowali już kilka tygodni temu, kiedy po sezonie zimowym łódzkie drogi ujawniły swój stan techniczny. Poniżej przytaczamy fragment zawiadomienia, które grupa skierowała do Prokuratury Okręgowej w Łodzi.

„Niniejszym zawiadamiam o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez Prezydent Miasta Łodzi Hannę Zdanowską, polegającym na braku podejmowania działań zmierzających do wykonywania robót interwencyjnych, utrzymaniowych i zabezpieczających oraz braku właściwego utrzymania stanu dróg (nawierzchni), których stan stanowi realne zagrożenie dla mienia i zdrowia mieszkańców Łodzi, wskutek czego Prezydent Miasta Łodzi nie dopełnia swoich obowiązków ustawowych działając na szkodę interesu publicznego i prywatnego tj. o czyn stypizowany w art. 231 art. 1. k.k., wnosząc o:

  1. wszczęcie postępowania karnego (art. 303 k.p.k.);
  2. dopuszczenie i przeprowadzenie dowodu z dokumentów wskazanych w treści niniejszego zawiadomienia na fakty tam wskazane (art. 167 k.p.k.).”
Zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa wpłynęło do prokuratury z datą 14 marca 2021 roku.

Wysłaliśmy ; "ZAWIADOMIENIE O PODEJRZENIU PRZESTĘPSTWA" odnośnie stanu łódzkich ulic. Bardzo dziękujemy tu...

Polecamy: Jarmark Wielkanocny na ul. Piotrkowskiej w Łodzi. Jakie artykuły i dekoracje przygotowali wystawcy w tym roku? [zdjęcia]

Jaka będzie odpowiedź Urzędu Miasta Łodzi?

Na grupie LDZ Zmotoryzowani Łodzianie w poście z opublikowanym dokumentem administratorzy grupy oznaczyli najważniejszych urzędników tj. Hannę Zdanowską, Adama Pustelnika, Adama Wieczorka, Małgorzatę Moskwę-Wodnicką, Joannę Skrzydlewską, Marcina Hencza oraz Marcina Gołaszewskiego.

Dokument został opublikowany wraz z obszernym uzasadnieniem. O dalszym ciągu sprawy oraz stanowisku Urzędu Miasta Łodzi będziemy informować po otrzymaniu odpowiedzi na nasze zapytanie dot. działań grupy LDZ Zmotoryzowani Łodzianie.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy