Reklama

Reklama

Hanna Zdanowska komentuje Brexit i zachęca do powrotu do Łodzi: „Anglicy odwrócili się od Europy”

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Hanna Zdanowska komentuje Brexit i zachęca do powrotu do Łodzi: „Anglicy odwrócili się od Europy” - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Wielka Brytania opuściła Unię Europejską 31 stycznia 2020 roku. To wydarzenie za pośrednictwem swojego fanpage’a na Facebooku skomentowała prezydent Łodzi Hanna Zdanowska, która jednocześnie zachęciła mieszkających w Anglii łodzian do powrotu do Łodzi.

Reklama

Jak czytamy na Wikipedii, o ile UE i Wielka Brytania nie zadecydują inaczej w ciągu 2020 roku, od 2021 Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego utraci swoją ważność na terenie Wielkiej Brytanii, a obywatele brytyjscy stracą prawo do bezpłatnej opieki medycznej na kontynencie.

!reklama!

Podobnie przestaną być uznawane prawa jazdy. Brytyjskie sieci telekomunikacyjne odzyskają swobodę kształtowania stawek roamingowych (choć zapowiedziały, że z tego nie skorzystają). Nieznane są zasady funkcjonowania brytyjskich linii lotniczych na rynku europejskim po zakończeniu okresów przejściowych.

Na kwestie życia obcokrajowców w Wielkiej Brytanii uwagę zwraca także Hanna Zdanowska. 

- Wielka Brytania oficjalnie opuszcza Unię Europejską. Brexit stal się faktem. Anglicy odwrócili się od Europy, dali sygnał, że nie chcą dalszej integracji, że nie wszyscy są tam mile widziani. Skutki tej decyzji są dziś trudne do przewidzenia.

W drugiej części posta prezydent Łodzi podjęła próbę przekonania osób, które wyjechały, do powrotu do Łodzi. Zwraca uwagę na:

  • bardzo dynamiczny rozwój Łodzi,
  • powstanie nowej dzielnicy biznesowej,
  • budowę nowych mieszkań,
  • rewitalizację centrum miasta,
  • rozpoczęcie budowy łódzkiego metra.

- Kochani, nigdzie nie będzie Wam tak dobrze jak w domu. Być może zarobicie mniej, ale będziecie u siebie, będziecie mieli więcej czasu dla swoich najbliższych. Chcę, żebyście wiedzieli, że w każdej chwili możecie wrócić.

Od czasu kiedy wyjechaliście z Polski, nasze miasto bardzo się zmieniło. Dziś czeka tu na Was kilka tysięcy miejsc pracy. Nie tylko dla informatyków, ale w wielu innych branżach, także w produkcji. Wiele firm otwiera lub przenosi swoje oddziały do Łodzi i cały czas powstają u nas nowe biurowce, parki przemysłowe, centra logistyczne i handlowe.

Łódź to także idealne miejsce, by wykorzystując kapitał i doświadczenie zdobyte podczas wyjazdu otworzyć tu swój własny biznes. Do Warszawy autostradą, czy pociągiem jedzie się teraz niewiele ponad godzinę. Wokół nowego dworca Fabrycznego budujemy całkiem nową dzielnicę biznesową tzw. Nowe Centrum Łodzi i, choć trudno w to uwierzyć, właśnie ruszyła budowa łódzkiego metra.

W Łodzi buduje się dziś najwięcej mieszkań od lat, a ceny nadal są jeszcze dużo niższe niż w innych miastach. Dużo łatwiej i taniej jest wynająć u nas lokale użytkowe, a dla twórców i artystów mamy przygotowane kreatywne pracownie w najlepszych punktach w mieście.

Łódź pięknieje. Rewitalizujemy całe centrum miasta, Piotrkowska znów jest najbardziej rozbawioną ulicą w Polsce, miasto jest pełne atrakcji, powstało wiele nowych miejsc, gdzie można spędzać czas z dziećmi, rodziną i znajomymi.

Na koniec Hanna Zdanowska zaapelowała: 

- Kochani, decyzja zależy oczywiście od Was, zrobicie tak, jak dla Was najlepiej, ale my tu wszyscy na Was czekamy. Wracajcie.

źródło: Facebook, Wikipedia

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy