Reklama

Reklama

Hanna Zdanowska poważnie się wzbogaci. Ogromna podwyżka dla prezydent Łodzi

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: TuŁódź

Hanna Zdanowska poważnie się wzbogaci. Ogromna podwyżka dla prezydent Łodzi - Zdjęcie główne

Hanna Zdanowska podczas wywiadu dla TuŁódź.pl | foto TuŁódź

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Rada Miejska w Łodzi uchwaliła w środę 22 grudnia podwyżkę wynagrodzenia dla prezydent Łodzi do maksymalnej możliwej kwoty. Do tej pory Hanna Zdanowska zarabiała 12 250 złotych brutto miesięcznie. Teraz prezydent Łodzi będzie zarabiać ponad 21 000 złotych.

Reklama

Burzliwa debata o wynagrodzeniu Hanny Zdanowskiej

Dyskusja na temat podwyższenia wynagrodzenia prezydent Łodzi trwała prawie dwie godziny. 

Swój sprzeciw deklarowali przede wszystkim przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości.

- Jak można dyskutować o takich rzeczach w dniu sesji budżetowej, w której przygotujecie mieszkańcom Łodzi cały szereg podwyżek za bilety MPK, za parkowanie, za żłobki i niemal w każdej sferze funkcjonowania. I to nie o wskaźnik inflacyjny, ale od 10 do 50 procent. To jest kuriozum. Mam wrażenie, że przygotowujecie te podwyżki tylko po to, by Hanna Zdanowska mogła dostać swoją podwyżkę wynagrodzenia - mówił Radosław Marzec, przewodniczący Klubu Radnych Prawa i Sprawiedliwości.

Swoje uwagi miał także niezrzeszony w żadnym z klubów radny Bartłomiej Dyba-Bojarski.

- Nie ma obowiązku podniesienia tego do maksymalnej kwoty. Gdyby to było nawet 90 procent tej maksymalnej pensji, zagłosowałbym za. Ale podnoszenie maksymalnej kwoty w sytuacji, w której mówimy cały czas o podwyżkach i brakach w budżecie, wydaje mi się nie na miejscu - ocenił radny Dyba-Bojarski. 

Inne zdanie w tej kwestii mieli radni KO. 

- My wierzymy, że łodzianie zrozumieją, że to nie jest nasza fanaberia, a jedynie wykonujemy polecenia z ustawy przegłosowanej przez parlament Zjednoczonej Prawicy. Liczymy na to, że łodzianie zrozumieją, jak cyniczna jest gra PiS - tłumaczył Mateusz Walasek, przewodniczący Klubu Radnych Koalicji Obywatelskiej. - My to uchwalamy, ale się z tego nie cieszymy - dodał.

 

- W końcu podejmujemy właściwą uchwałę. To ukoronowanie pracy i zmian, które mają miejsce w Łodzi i są widoczne na codzień. Takiej zmiany Łodzi dawno nie było. Trudno mieć dzisiaj zastrzeżenia do pani prezydent. Stara się zarządzać miastem jak najlepiej i na całe szczęście jej to wychodzi, co pokazały wyniki ostatnich wyborów - ocenił radny Krzysztof Makowski z klubu KO. 

Inni rani KO przekonywali także, że tak wysokie wynagrodzenie należy się prezydentom wielkich miast. Szczególnie w sytuacji, gdzie na podobne uposażenie mogą liczyć włodarze mniejszych miasteczek i wsi.

Cała dyskusja dostępna jest w wideo poniżej.

Ostatecznie radni przyjęli uchwałę 30 głosami, 6 było przeciw. Według niej prezydent Hanna Zdanowska będzie zarabiała 21 485 złotych brutto miesięcznie.

Podwyżka dla prezydent Łodzi wymuszona ustawowo

Rada Miejska w Łodzi musiała pochylić się nad tematem podwyżki dla Hanny Zdanowskiej ze względu na decyzję Sejmu, który przyjął ustawę zmieniającą wynagrodzenie osób zajmujących kierownicze stanowiska państwowe.

Zgodnie z nowym prawem, nowe wynagrodzenie prezydenta miasta musi wynosić minimum 80% maksymalnej pensji na tym stanowisku, która została określona w wysokości 20 041,5 zł brutto. Co ważne, nowe stawki obejmują okres od 1 sierpnia 2021 roku, a to oznacza, że włodarze miast, w tym Hanna Zdanowska, otrzymają stosowne wyrównanie za minione miesiące.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy