Reklama

Reklama

Nie będzie podwyżek cen biletów MPK Łódź! Przynajmniej na razie

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Nie dojdzie do zapowiadanych podwyżek cen biletów MPK Łódź. Ten punkt został zdjęty z porządku obrad Rady Miejskiej w Łodzi ze względów formalnych. Do dnia sesji nie wpłynęły opinie ze strony związków zawodowych. Ich brak sprawił, że projekt uchwały nie mógł być procedowany.

Reklama

Podwyżki cen biletów MPK Łódź odsunięte w czasie

We wtorek 30 listopada 2021 roku przy ul. Piotrkowskiej 104 zwołano konferencję prasową, dotyczącą planowanych podwyżek cen biletów MPK Łódź. Przedstawiciele władz miasta zapowiedzieli, że mieszkańców czekają znaczne podwyżki cen biletów komunikacji miejskiej.

- Ze względu na wzrost cen energii elektrycznej i cen paliwa, a także elementu związanego z wynagrodzeniami, wyliczone koszty muszą być zrekompensowane w postaci podwyżek cen biletów. Bez nich nie będzie można dalej oferować komunikacji zbiorowej na określonym poziomie. Jeżeli chodzi o średni poziom podwyżki, to jest to około 32% - oświadczył Maciej Sobieraj, zastępca dyrektora Zarządu Dróg i Transportu w Łodzi. 

Konkretne ceny biletów przedstawiono natomiast na infografice, która dostępna jest w galerii powyżej.

Okazało się jednak, że w styczniu 2022 roku do zapowiadanych podwyżek nie dojdzie. Władze nie otrzymały bowiem wszystkich opinii związków zawodowych MPK, co uniemożliwiło procedowanie uchwały podczas środowej sesji Rady Miejskiej. 

Głos w tej sprawie zabrała wiceprezydent Łodzi, Joanna Skrzydlewska, która podkreśliła, że nie rozumie takiego zachowania związkowców.

 - Więcej środków finansowych w spółce MPK Łódź to również możliwość zaspokojenia żądań i roszczeń związków zawodowych, z którymi bardzo często do nas występują - skomentowała Skrzydlewska.

Kiedy możemy spodziewać się podwyżek cen biletów MPK Łódź?

Brak rozmów na temat podwyżek cen biletów MPK Łódź sprawił, że podwyżka cen biletów nie zostanie wprowadzona od początku 2022 roku. Radni najprawdopodobniej zajmą się tą sprawą na sesji w styczniu.

Jeśli wówczas podwyżki zostaną przegłosowane i wojewoda ich nie zakwestionuje, podwyżki cen biletów zaczną obowiązywać prawdopodobnie dopiero w marcu 2022 roku.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy