Reklama

Reklama

Hanna Zdanowska wylosowała szczęśliwca, który otrzyma 100 tys. zł! Finał Wielkiej Loterii Miasta Łodzi [WIDEO]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Hanna Zdanowska wylosowała szczęśliwca, który otrzyma 100 tys. zł! Finał Wielkiej Loterii Miasta Łodzi [WIDEO] - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Zakończyła się pierwsza edycja Wielkiej Loterii Miasta Łodzi. Prezydent Hanna Zdanowska wylosowała szczęśliwca, który otrzyma nagrodę główną – 100 000 złotych.

Reklama

- Dziękuję wszystkim, którzy zdecydowali się przenieść swoje rozliczenie podatkowe do Łodzi. Obiecuję, że te pieniądze będą dobrze wykorzystane i z nich zrealizowane zostaną inwestycje, podnoszące jakość życia. Gratuluję szczęśliwcowi, który wygrał. Dzięki temu może on spełnić swoje marzenia, ale jednocześnie zostawiając swój podatek w Łodzi przyczynił się do spełnienia marzeń wszystkich mieszkańców - powiedziała prezydent Łodzi Hanna Zdanowska.

 !reklama!

W pierwszej w historii miasta loterii podatkowej można było wygrać łącznie aż 220 tysięcy złotych. Losowania odbywały się co tydzień (dwie nagrody po 1000 zł) oraz co miesiąc (jedna nagroda 10000 zł). Odbyły się 24 losowania tygodniowe oraz 6 losowań miesięcznych. Udział w nich nie wykluczał dalszej zabawy. W całej loterii uczestniczyło 2173 nowych łódzkich podatników.

- To największa tego typu loteria w kraju. Inne samorządy też organizują bądź próbowały zorganizować podobne, ale my postawiliśmy poprzeczkę bardzo wysoko. Trudno oceniać kwoty, które wpłyną z tego tytułu do budżetu miasta, bo przecież to informacje niejawne, ile kto zostawił podatku, ale myślę, że nie pomylę się, jeśli powiem, że to około 5 milionów złotych rocznie. A być może będzie to kwota zdecydowanie większa - dodała prezydent Hanna Zdanowska.

Uczestnicy loterii, a co za tym idzie, nowi łódzcy podatnicy pochodzą z wielu miejsc w Polsce i za granicą. Około 30 procent stanowią osoby spoza województwa łódzkiego, ale są też osoby z Norwegii, Wielkiej Brytanii, Niemiec, Białorusi czy Ukrainy.

 - Emocje, które towarzyszyły zwycięzcom poszczególnych losowań, to była zawsze wielka radość, ale początkowo też niedowierzanie. Mieliśmy wiele ciepłych historii np. dzięki loterii mąż z żoną zaczęli wspólnie płacić podatki w Łodzi. Wśród laureatów są też osoby, które dopiero weszły na rynek pracy, a więc pierwsze deklaracje podatkowe od razu zostały w ten sposób nagrodzone - powiedziała Anna Maślana z firmy Grzegrzółka&KO Sp. z o.o., która czuwała nad właściwym przebiegiem loterii.

Wielka Loteria Miasta Łodzi ma być w kontynuowana kolejnych latach.

NASZA RELACJA: Kto wygra 100 tysięcy złotych w Wielkiej Loterii Miasta Łodzi? Finałowe losowanie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy