Reklama

Reklama

Holoubek, Mikulski, Bobrowski – Łódź wybrała sobie nowych patronów ulic

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Holoubek, Mikulski, Bobrowski – Łódź wybrała sobie nowych patronów ulic - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Z Nowego Centrum Łodzi znikają białe plamy. Rada Miejska na początku lipca przyjęła uchwały, na mocny których dwie nowe ulice, rondo oraz plac otrzymały swoje nazwy.

Reklama

Stanisław Mikulski, Gustaw Holoubek, Wacław Bobrowski, rodzina Kindermanów – to od kilku dni nowi patroni w przestrzeni miejskiej Łodzi. Na początku lipca radni postanowili uhonorować dwóch wybitnych artystów, inżyniera oraz rodzinę łódzkich przedsiębiorców z początku XX wieku, nadając nowej infrastrukturze miasta nazwy pochodzące od ich nazwisk.

Nowo powstała krańcówka MPK zlokalizowana w pobliżu ulicy Wydawniczej będzie nosić nazwę Plac Stanisława Mikulskiego. Aktor, z pochodzenia łodzianin, jest znany z niezapomnianej roli Hansa Klosa z serialu „Stawka większa niż życie”.

Nowy plac na mapie Łodzi znajduje się w pobliżu innego miejsca, które również niedawno otrzymało swojego patrona. To rondo Wacława Bobrowskiego – łódzkiego inżyniera i geodety (1889-1959).

Z kolei Gustaw Holoubek, wybitny aktor, został patronem ulicy odchodzącej od ul. Tuwima i biegnącej równolegle do ul. Kopcińskiego.

Rodzina Kindermannów będzie patronować alei będącej wjazdem na ul. Kopcińskiego od strony ul. Tuwima i Holoubka.

Dodatkowo radni przedłużyli również aleję Rodziny Grohmanów, która teraz będzie kończyć się na ulicy Wydawniczej.

Cztery nowe uchwały Rady Miejskiej zostały przyjęte 3 lipca br. i ogłoszone w Dzienniku Ustaw Województwa Łódzkiego pod datą 24 lipca. Od tej chwili musiało jeszcze minąć 14 dni, aż uchwały wejdą w życie.

Źródło: UMŁ

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy