Reklama

Ile miejsc przygotowano dla pierwszaków w łódzkich podstawówkach? Warto to sprawdzić

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: archiwum

Ile miejsc przygotowano dla pierwszaków w łódzkich podstawówkach? Warto to sprawdzić - Zdjęcie główne

Planowane jest otwarcie 243 oddziałów klas pierwszych. | foto archiwum

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Do końca maja rodzice mają czas na zgłoszenie dziecka do pierwszej klasy szkoły rejonowej. Z kolei termin nadsyłania wniosków do klas sportowych mija 17 maja.

W roku szkolnym 2023/2024 planowane jest otwarcie 243 oddziałów klas pierwszych. Będzie się w nich uczyć 5 265 dzieci. Każde dziecko zameldowane w obwodzie danej szkoły, ma zagwarantowane miejsce w rejonowej podstawówce. Rodzice mają jednak obowiązek zgłosić je do szkoły za pośrednictwem elektronicznego systemu naboru pod adresem: nabor.pcss.pl/lodz/szkolapodstawowa/.

Żeby zgłosić dziecko do pierwszej klasy, trzeba wypełnić zgłoszenie w elektronicznym systemie, wydrukować je i podpisać, a następnie skan lub zdjęcie podpisanego wniosku załączyć w systemie i wysłać.

Szkoła spoza rejonu

Jeśli rodzic chce zapisać dziecko do szkoły spoza rejonu, będzie to możliwe wtedy, jeśli w klasie będą wolne miejsca, a kandydat spełni warunki stawiane przez szkołę (zależą od danej placówki). W takiej sytuacji rodzice muszą wypełnić w systemie wniosek, wydrukować go, podpisać i wraz ze skanami lub zdjęciami dokumentów potwierdzających spełnianie kryteriów załączyć w systemie i wysłać do szkoły pierwszego wyboru.

Czas na dopełnienie formalności mija 31 maja o godz. 15. A już 17 maja, również o godz. 15, kończy się nabór wniosków kandydatów do klas sportowych. W nadchodzącym roku szkolnym miasto planuje otworzyć sześć oddziałów klas pierwszych sportowych w szkołach podstawowych nr 7 - gimnastyka sportowa; nr 41 - gimnastyka artystyczna; nr 46 - łyżwiarstwo figurowe; nr 173, 190 i 198 - pływanie.

Testy sprawnościowe

Testy sprawnościowe dla kandydatów do klas sportowych odbędą się w dniach 18 - 19 maja. Ich wyniki zdecydują o przyjęciu do danej szkoły. Kandydaci, którzy się nie dostaną, mają zapewnione miejsce w swojej szkole rejonowej.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy