Reklama

Reklama

Ile zapłacimy za śmieci w 2021 roku? Możliwe, że dużo więcej niż w 2020

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Ile zapłacimy za śmieci w 2021 roku? Możliwe, że dużo więcej niż w 2020 - Zdjęcie główne

Ile zapłacimy za śmieci w 2021 roku? Możliwe, że dużo więcej niż w 2020 TuŁódź Łódź Wiadomości łódzkie

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Ruszył przetarg, który ma wyłonić firmę odpowiedzialną za wywożenie śmieci w Łodzi w 2021 roku. Miejscy radni obawiają się wyników przetargu tego, że Łódź będzie płacić za wywóz odpadów zdecydowanie więcej niż dotychczas.

Reklama

Sprawa wywozu odpadów w Łodzi wzbudza w ostatnim czasie mnóstwo emocji. Przypomnijmy, że kilka dni temu Regionalna Izba Obrachunkowa uchyliła uchwałę dotyczącą nowego systemu naliczania opłat za wywóz śmieci. Teraz samorządowcy obawiają się, że sprawa odpadów bardzo mocno uderzy w portfele mieszkańców.

!reklama!

- Łodzianie zastanawiają się, ile będą w 2021 roku płacić za śmieci – powiedział Tomasz Kacprzak, radny Rady Miejskiej. - Odpowiedź na to pytanie znajduje się w budynku Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego. Cena śmieci zależy od konkurencji na rynku odpadowym. Dzisiaj odpady z Łodzi odbiera jedna, prywatna firma. Inaczej sytuacja wygląda w Warszawie. Dziś łodzianie płacą ponad 700 zł za tonę odpadów. To zdecydowanie drożej niż w stolicy. Niedawno ogłoszono przetarg, czekamy na oferty firm, liczymy na pojawienie konkurencji na rynku odpadowym. Wielokrotnie apelowaliśmy do marszałka o podjęcie działań zwiększających konkurencję. Jedna firma na rynku dyktuje ceny. Za konkurencję na rynku odpadowym odpowiada marszałek województwa – dodał.

Zdaniem radnych ową konkurencję na rynku umożliwiłoby uruchomienie sortowni w pobliżu łódzkiego Teofilowa, która od kilku lat jest gotowa do przyjmowania odpadów. 

- Od września 2019 roku na biurku marszałka Grzegorza Schreibera leży wniosek dotyczący prośby o rozpoczęcie działalności kolejnej instalacji. Dlaczego tak długo ten wniosek jest rozpatrywany? Z jakiego powodu marszałek działa wbrew interesowi łodzian i mieszkańców regionu? – pytał Marcin Bugajski, radny Sejmiku Województwa Łódzkiego.

Odpowiedzi na łamach radiolodz.pl udzielił wicemarszałek Andrzej Górczyński, który stwierdził, że wniosek nie może być rozpatrzony przez zaniedbania ze strony władz Łodzi. 

- Marszałek cztery razy występował do prezydent Łodzi o przesłanie dokumentacji i do dzisiaj żadna odpowiedź i stosowne dokumenty do Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi nie wpłynęły. 

Wciąż nie wiadomo więc ile i komu łodzianie będą płacili za wywóz śmieci w 2021 roku.

Miejscy radni muszą uzbroić się w cierpliwość i poczekać na uzasadnienie decyzji Regionalnej Izby Obrachunkowej dotyczące uchylenia przepisów łączących w Łodzi cenę za śmieci z ilością zużytej wody oraz na rozstrzygnięcie wspomnianego wcześniej przetargu. Wówczas będą mogli podjąć kolejne kroki, które być może w końcu dadzą odpowiedź na pytanie zawarte w tytule tego artykułu.

źródło: TV TOYA, Radio Łódź

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy