Dzikie wysypisko i pustostan przy ul. Grażyny w Łodzi
Wysypisko, o którym mowa powyżej, znajduje się przy ul. Grażyny 17 w Łodzi. Tam też stoi będący w tragicznym stanie pustostan.Jak informują mieszkańcy, to miejsce, które niszczeje od kilkunastu lat, kiedy to zmarli właściciele posesji.
- Uczynni ludzie rozebrali ogrodzenie, rozkradli co się dało... a inni znaleźli sobie tam skład na śmieci - mówi jedna z okolicznych mieszkanek.
Z relacji świadków wynika, że w pustostanie często przebywają osoby bezdomne, a w przeszłości dochodziło tam do libacji alkoholowych i makabrycznych odkryć.
Tak było chociażby w listopadzie 2015 roku, kiedy to strażnicy miejscy, którzy wieczorem zostali wezwani na interwencję do opuszczonego budynku przy ul. Grażyny 17 natknęli się na zwłoki mężczyzny, wiszące na sznurze przymocowanym do kołka w ścianie.
Łódź walczy z dzikimi wysypiskami śmieci
Liczba nowych dzikich wysypisk śmieci w Łodzi wzrasta niemal co roku w okresie wiosennym. Wówczas, najczęściej na terenach zlokalizowanych na obrzeżach Łodzi, pojawia się mnóstwo odpadów, które tworzą nielegalne wysypiska.
- Na wiosnę w Łodzi niestety pojawia się bardzo dużo dzikich wysypisk śmieci. Takie miejsca nie biorą się znikąd. Ktoś te śmieci wyrzuca, a za ich posprzątanie płacą łodzianie - mówił kilka miesięcy temu Piotr Bors, dyrektor Departamentu Pracy, Edukacji i Kultury Urzędu Miasta Łodzi.
Na nielegalnych wysypiskach zalegają różnego rodzaju odpady – od tych wielkogabarytowych po drobne śmieci.
Aby w Łodzi pojawiało się ich jak najmniej, straż miejska otrzymała nową „broń”. Mowa o trzydziestu fotopułapkach, które zostały zakupione ze środków z Budżetu Obywatelskiego. Sprzęt wykorzystywany jest na terenie całej Łodzi, a łodzianie mogą sami zgłaszać, gdzie taka pułapka na śmiecących powinna zawisnąć.
Karą przewidzianą za nielegalne wyrzucanie śmieci jest mandat do wysokości 500 złotych. Istnieje też możliwość, w skrajnych przypadkach, do zgłoszenia sprawy do sądu. Straż Miejska w Łodzi jednocześnie nakazuje sprawcy uprzątnięcie zaśmieconego terenu.
Dzikie wysypiska można zgłaszać do Oddziału Oczyszczania Miasta WGK pod numerem telefonu 42 638 54 53 oraz do Straży Miejskiej pod numerem 986. Zgłoszenia można też wysyłać drogą e-mailową na adresy ww. jednostek, zaś specjalnie dedykowany zadaniu jest adres: czystosc@uml.lodz.pl.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.