Reklama

Intensywne prace przy ul. Zielonej 6. Zobacz, jak zmienia się kamienica [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Nieruchomość przy Zielonej 6, po zakończonym remoncie będzie liczyła ponad 1.500 metrów użytkowych powierzchni. Będzie to kilkadziesiąt lokali użytkowych i usługowych, które zostaną oddane już w kwietniu 2021 roku do wynajęcia.

W tej chwili wszystkie fronty robót mamy otwarte, włącznie z murowaniem nowej oficyny – informuje Marcin Obijalski z Łódzkiej Spółki Infrastrukturalnej. 

!reklama!

Aktualnie trwają prace przy oficynie poprzecznej.

- Budynek będzie dwukondygnacyjny, czyli w takiej samej konstrukcji, jakiej był wcześniej. Na parterze można zauważyć charakterystyczne nadproża łukowe wraz ze stropami odcinkowymi – informuje Michał Lenkiewicz, kierownik robót z firmy ZAPBUD Sp. z o.o.

- Ściągi tymczasowe, czyli stalowe elementy, mają za zadanie ściągnąć budynek, przed wymianą konstrukcyjną stropu – wyjaśnia Michał Lenkiewicz.

W tej części kamienicy wymienione już zostały wszystkie stropy drewniane, na stropy WPS, czyli stropy na belkach stalowych, na których są położone płyty prefabrykowane WPS. 

- Wiele wyzwań, bo stan kamienicy przed remontem był katastrofalny, co spowodowało między innymi konieczność przeprojektowania pierwotnego projekt i rozbiórkę ściany, która miała być w pierwotnym planie tylko wzmacniana – Marcin Obijalski, dyr. ds. inwestycji kubaturowych w ŁSI.

Konieczna była rozbiórka jednej ze ścian w budynku frontowym. Tam aktualnie demontowane są stropy i wylewane nowe, a wewnątrz budowany jest szach windowy. Równolegle toczą się prace konserwatorskie, ponieważ wewnątrz odkryte zostały polichromie i inne perełki architektury.

Źródło: UMŁ

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy