Reklama

Jak może wyglądać kolęda w dobie pandemii? Parafia z woj. łódzkiego plenerowo święci domy i bloki

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Proboszcz skierniewickiej parafii postanowił zaproponować mieszkańcom inny, bezpieczniejszy pod względem epidemicznym sposób odbywania tegorocznej kolędy.

Kapłani z parafii pw. św. Stanisława chodzą po osiedlach, ale z wiernymi spotykają się przed domem czy blokiem, następnie święcą je i wspólnie się modlą.

!reklama!

Zgodnie z wprowadzonymi zasadami podczas tzw. narodowej kwarantanny zabrania się organizacji tradycyjnej kolędy, zakładającej odwiedzanie wiernych w domach. Biskupi poszczególnych diecezji dali kapłanom wolą rękę w kontekście realizacji kolędy w nowej formie, respektując wszystkie zalecenia sanitarne.

Pomysł plenerowej kolędy ze Skierniewic spodobał się wiernym, którzy wraz z proboszczem wychodzili na podwórka domów i bloków by wspólnie się pomodlić. Niejednokrotnie przy okazji wizyt pojawiły się plenerowe poczęstunki, a nawet grill przy którym mieszkańcy i kapłani mogli się ogrzać i posilić.

Osoby, które nie mogą opuścić mieszkań – np. ze względu na wiek, lub odbywaną kwarantannę w oknach ustawiają świece, jako symbol uczestnictwa w kolędzie.

Źródło: Dziennik Łódzki

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy