Reklama

Reklama

Jak przyspieszyć rozwój samorządów. Konferencja w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej

Opublikowano: pon, 24 lut 2020 14:19
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź W poniedziałek, 24 lutego w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej odbyła się konferencja “Możliwości rozwoju jednostek samorządu terytorialnego” z udziałem m.in. wicepremiera Piotra Glińskiego. Podczas spotkania dyskutowano m.in. o możliwościach pozyskiwania środków przez samorządy. 

Reklama

W Łodzi został zainaugurowany cykl konferencji dotyczący szans rozwoju jednostek samorządu terytorialnego. Na specjalnym spotkaniu w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej dyskutowano o tym, jak w największym stopniu wykorzystywać środki oferowane przez rząd. W konferencji wzięli udział m.in. wicepremier Piotr Gliński, wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Paweł Szefernaker, wiceminister funduszy i rozwoju regionalnego Waldemar Buda, Rafał Weber wiceminister infrastruktury, wojewoda łódzki Tobiasz Bocheński i marszałek województwa łódzkiego Grzegorz Schreiber.

!reklama!

-Chcemy podczas tych konferencji rozmawiać, chcemy przekazywać najważniejsze informacje bieżące dotyczące rządowych programów dla samorządów. Tych programów jest wiele. Zależy nam na tym, aby infromacja o nich dotarła do jak największej liczby samorządów - powiedział Paweł Szefernaker, wiceminister spraw wewnętrznych i administracji

Spotkania mają aktywizować władze samorządowe do jeszcze skuteczniejszego pozyskiwania środków na rozwój. Mają także pomagać i edukować np. w wypełnianiu odpowiednich wniosków.

Kolejna konferencja odbędzie się 5 marca w Lublinie.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.