Szkolenia na łódzkiej uczelni medycznej prowadzone są na prośbę Ministerstwa Zdrowia.
!reklama!
Warunki zajęć mają jak najlepiej odwzorowywać rzeczywistość, dlatego kursanci są przebrani w specjalne kombinezony, w których będą poruszać się na oddziałach covidowych. Szkolenie składa się z 20 godzin wykładów zdalnych, 10 godzin ćwiczeń i kończącego zajęcia egzaminu. Prowadzącymi są specjaliści pracujący na oddziałach covidowych i intensywnej terapii.
Podczas kursu uczestnicy zdobywają wiedzę z zakresu diagnostyki i terapii zakażeń Covid, uczą się obsługi respiratora oraz jak zaintubować pacjenta. Przygotowania obejmują również naukę odczytywania tomografii komputerowej u pacjentów zakażonych koronawirusem.
W szkoleniach uczestniczą osoby skierowane do pracy przy zwalczaniu epidemii lub chcące podjąć prace w szpitalach koordynacyjnych, tymczasowych lub covidowych. W większości przypadków jest to personel medyczny, czyli lekarze, pielęgniarki i ratownicy.
Na ten moment chętnych na kurs jest jeszcze niewielu. Na pierwszy termin szkolenia zgłosiło się siedem osób, przy wymaganych dwudziestu do jego rozpoczęcia. Warto wspomnieć, że kurs jest bezpłatny.
Źródło: Gazeta Wyborcza
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.