Reklama

Reklama

Jak zarządzana jest Łódź? Ten raport naświetla wiele rzeczy

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Jak zarządzana jest Łódź? Ten raport naświetla wiele rzeczy - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Na tytułowe pytanie pomóc może Raport o Stanie Miasta. Raport o Stanie Miasta zawiera podsumowanie działalności prezydenta miasta w roku poprzednim, w szczególności realizację polityk, programów i strategii, uchwał rady miasta i budżetu obywatelskiego.

Reklama

W tym roku obowiązek przygotowania takiego raportu nałożyła na gminy znowelizowana ustawa o samorządzie gminnym, jednak w Łodzi takie raporty powstają już od wielu lat - pierwszy raport dotyczył stanu miasta w 2012 r.

Prezentując Raport o Stanie Miasta 2018 Wojciech Rosicki, wiceprezydent Łodzi powiedział: - Zapraszamy mieszkańców do udziału w debacie nad raportem o stanie miasta. Odbędzie się ona 26 czerwca 2019 r. podczas XI sesji Rady Miejskiej w Łodzi. Mieszkaniec, który chciałby zabrać głos w debacie, powinien złożyć do przewodniczącego Rady Miejskiej w Łodzi pisemne zgłoszenie, poparte podpisami co najmniej 50 mieszkańców miasta.

Zgłoszenia przyjmowane są w Sekretariacie Przewodniczącego Rady Miejskiej w Łodzi, ul. Piotrkowska 104, I piętro, p. 133A (Biuro Rady Miejskiej) do dnia 25 czerwca 2019 roku w godzinach pracy urzędu.

Anna Wosiek, dyrektor Biura Strategii Miasta UMŁ dodaje: - Raport zgodnie z obowiązującą ustawą samorządową obejmuje podsumowanie działalności prezydenta w roku poprzednim, w szczególności realizację polityk, programów i strategii, uchwał rady miejskiej i budżetu obywatelskiego. Działalność Prezydent Miasta jest związana z konsekwentną realizacją Strategii Zintegrowanego Rozwoju Łodzi 2020+, stąd raport w swojej strukturze nawiązuje do obszarów miasta będących głównymi polami realizacji strategii.

W raporcie znajdują się odniesienia do potencjału demograficznego miasta, pokazujące m.in., że coraz więcej młodych ludzi decyduje się zostać w Łodzi po zakończeniu nauki. Bardzo ważna dla władz Łodzi jest dokonywana przez mieszkańców ocena jakości życia w mieście. Z raportu wynika, że systematycznie rośnie ogólna ocena jakości życia w Łodzi. Liczba odpowiedzi pozytywnych na pytanie: "Jak oceniasz Łódź jako miejsce do życia?" wzrosła z 27% do 56%. Jednocześnie liczba odpowiedzi negatywnych zmniejszyła się z 27% do 8%.

W zakresie gospodarki i infrastruktury raport zawiera informacje dotyczące rozwoju Nowego Centrum Łodzi, kluczowych inwestycji drogowych oraz np. najniższej w historii Łodzi stopy bezrobocia w mieście. Raport prezentuje również wysiłki na rzecz poprawy komunikacji miejskiej, modernizacji dróg i organizacji ruchu oraz rozwoju komunikacji alternatywnej.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy