Reklama

Reklama

Jakie postępy na budowie S14? Co udało się zrobić przed zimową przerwą?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Jakie postępy na budowie S14? Co udało się zrobić przed zimową przerwą? - Zdjęcie główne

Jakie postępy na budowie S14? Co udało się zrobić przed zimową przerwą? (fot. GDDKiA) |wiadomości łódzkie|Łódź|TuŁódź

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Od 15 grudnia do 15 marca prace przy budowie drogi ekspresowej S14 zostaną wstrzymane, zgodnie z określonymi w umowie zasadami.

Reklama

Nie wiadomo jeszcze czy podczas dookreślonej umową przerwy na budowie faktycznie nic się nie wydarzy. Inwestor może przerwać prace, ale nie musi. W głównej mierze zdecydują o tym warunki pogodowe. Co udało się zrobić do tej pory?

!reklama!

Inwestycja tego fragmentu drogi ekspresowej S14 odbywa się dwuetapowo.  

– Prace na pierwszym odcinku są za półmetkiem – mówi Maciej Zalewski, rzecznik prasowy łódzkiego oddziału GDDKiA.

Roboty są zaawansowane w 52 proc. Cała inwestycja (łącznie z pracami projektowymi) jest zrealizowana w prawie 66 proc., a w kwestii prac ziemnych udało się zrealizować 60 proc. planów. Aktualnie budowa wyprzedza opracowany wcześniej harmonogram nawet o 4 miesiące. Zgodnie z umową czas na oddanie pierwszego fragmentu zachodniej obwodnicy Łodzi inwestor ma do końca grudnia 2021 roku.

W końcówce października GDDKiA poinformowała o aneksie do planu inwestycji, w który wpisana była budowa węzła Teofilów. Spółka potwierdza, że główny odcinek zostanie wybudowany i uruchomiony terminowo, ale istnieje prawdopodobieństwo, że węzeł będzie kończony po tym czasie.

W przypadku drugiego odcinka S14 nie dzieje się aż tyle. Inwestor koordynujący budowę, firma Stecol z Chin, wciąż jest na etapie załatwiania formalności. Umowę, opiewającą na 724 mln zł z GDDKiA podpisała 22 sierpnia 2019 r. Udało się już podpisać umowę z władzami Zgierza na korzystanie z dróg lokalnych, które będą niezbędne do transportu surowców i sprzętu na budowę.

Mimo trudności obie firmy uspokajają, że jak do tej pory wszystko przebiega zgodnie z przyjętym wcześniej harmonogramem prac.

Źródło: Gazeta Wyborcza

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy