Reklama

Reklama

Jedna z najbardziej znanych sieci marketów została ukarana. Ma zapłacić 115 milionów złotych

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Jedna z najbardziej znanych sieci marketów została ukarana. Ma zapłacić 115 milionów złotych - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Sieć naruszała prawa konsumentów, nieprawidłowo informując o cenach w sklepach.

Reklama

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów nałożył surową karę na Jeronimo Martins Polska, właściciela sieci Biedronka. Podstawą do takiego posunięcia było stwierdzenie, że ceny przy produktach na półkach i nabijane w kasach różniły się na niekorzyść klientów. Nieprawidłowości w tym aspekcie notowano już od 2016 roku.

!reklama!

W odpowiedzi na ustalenia UOKiK sieć marketów stwierdziła, że była lojalna wobec swoich klientów i kierowała się nie tylko „polityką niskich cen”, ale też doskonaleniem pozostałych procesów, w tym oznaczania cen w sklepach. Nieprawidłowości tłumaczono rozmiarem prowadzonego biznesu.

- Nieumyślne błędy ludzkie, o których wspomniał Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, jest jedynym powodem incydentalnych różnic cenowych lub braku etykiet. Biorąc pod uwagę skalę działalności naszej sieci – ponad 3 tysiące sklepów, blisko 70 tysięcy pracowników, ponad 4 miliardy wizyt klientów w latach 2017 do lipca 2020 r. – nie można zupełnie wyeliminować tych indywidualnych przypadków – napisano w oświadczeniu.

Biedronka broni się twierdząc, że „pomyłki zdarzały się w obie strony”, także na niekorzyść sklepu. Na tej podstawie firma nie zgadza się z zarzutem dotyczącym czerpania korzyści z opisanego w decyzji UOKiK postępowania. Mówi też o działaniach „wykraczających poza rynkowe standardy”, mających ograniczyć podobne błędu. Pisze też o 17 mld zł oszczędności konsumentów na akcjach promocyjnych sieci.

Źródło: wprost.pl

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy