Reklama

Reklama

Juwenalia Uniwersytetu Łódzkiego. "To po prostu brzmi jak przykry żart"

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: UMŁ

Juwenalia Uniwersytetu Łódzkiego. "To po prostu brzmi jak przykry żart" - Zdjęcie główne

Juwenalia Uniwersytetu Łódzkiego. "To po prostu brzmi jak przykry żart" | foto UMŁ

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Co stało się ze świętowanymi hucznie juwenaliami? Dlaczego po ucichnięciu pandemii Uniwersytet Łódzki nie zdecydował się na organizację atrakcji na żywo? O szczegóły zapytałam władze uczelni.

Reklama

Juwenalia Uniwersytetu Łódzkiego, czyli kilka konkursów przez internet

Spragnieni kontaktu i zabawy studenci po dwóch latach pandemii, nauki zdalnej i wielu odwołanych imprezach znów nie mają na co liczyć. Uniwersytet Łódzki, choć przygotował kilka atrakcji nie brał pod uwagę organizacji typowych dla juwenaliów imprez masowych. Władze uczelni postanowiły o zorganizowaniu: 

  • Turnieju League of Legends (cztery najlepsze drużyny otrzymają nagrody o łącznej wartości do 6 500 złotych).
  • Konkursu „Talent Show UŁ 2022”, którego celem jest promocja talentów artystycznych (łączna wartość nagród za 3 pierwsze miejsca wyniesie 4 500 złotych).
  • Konkursu na najciekawszy projekt organizacji studenckich (łączna wartość nagród za trzy pierwsze miejsca wyniesie 12 000 złotych).
  • Konkursu „Grap hit UŁ 2022”, który ma wyłonić projekt graffiti do ozdobienia ściany COSiD UŁ, przy ul. Lumumby 1/3 (wartość nagród dla autorów trzech najpopularniejszych dzieł wyniesie łącznie 4 500 złotych).
CZYTAJ TAKŻE: Riwiera, flamingi i atrakcje dla najmłodszych! Gotowy przepis na wakacje w Łodzi

Co o juwenaliach sądzą studenci? „Takie rzeczy można zorganizować poza juwenaliami”

O opinie, na temat tegorocznych juwenaliów, zapytałam studentów Uniwersytetu Łódzkiego. 

- To po prostu brzmi jak przykry żart, gdybym nie odczytała e-maila, to nawet bym nie wiedziała, że coś się dzieje – usłyszałam od studentki uczelni.

- Fajnie dla osób, które wezmą udział w tych konkursach, można coś wygrać, ale to nie jest przecież dla wszystkich studentów. Takie rzeczy można organizować poza juwenaliami – mówił student.

- Nie jest to coś, co kojarzy nam się z juwenaliami w każdym razie – skomentowała jedna ze studentek UŁ.

- Według mnie trochę wstyd dla uczelni, to zawsze była głośna impreza, po prostu każdy chciał się pobawić, w innych miastach organizowano nawet koncerty. My naprawdę czekamy na to cały rok, a znowu nie ma nic – mówił student uczelni.

- W sytuacji, kiedy nie żyjemy już w stanie epidemii i większość obostrzeń było zniesionych już kilka tygodni temu, a duża część zajęć odbywa się stacjonarnie, nie wiedzę powodów, dla których nie można było zorganizować choć namiastki tradycyjnych juwenaliów – komentowała kolejna studentka.

Dlaczego Uniwersytet Łódzki zorganizował juwenalia zdalnie?

Uczelnia przekazała studentom informacje o juwenaliach za pośrednictwem poczty elektronicznej, wyjaśniono również przyczyny organizacji imprezy w formie konkursów.

- Niestety, podobnie jak w roku poprzednim przygotowanie plenerowych wydarzeń juwenaliowych tradycyjnie organizowanych na Osiedlu Akademickim UŁ ze względu na stan epidemii było niemożliwe - z perspektywy stycznia br. uzyskanie pozwoleń niezbędnych do organizacji imprezy masowej wydawało się praktycznie nieosiągalne – przeczytamy w e-mailu skierowanym do studentów Uniwersytetu Łódzkiego. 

Koncerty i inne wydarzenia masowe odbyły się jednak w innych miastach, np. w Warszawie. Postanowiłam zapytać władze uczelni – czy pandemia była jedyną przyczyną odwołania juwenaliów „na żywo”? Na odpowiedź cierpliwie czekam.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy