Reklama

Reklama

Już 300 zakażeń w służbie zdrowia w regionie. Który z zawodów medycznych jest narażony najbardziej?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Już 300 zakażeń w służbie zdrowia w regionie. Który z zawodów medycznych jest narażony najbardziej? - Zdjęcie główne

Już 300 zakażeń w służbie zdrowia w regionie. Który z zawodów medycznych jest narażony najbardziej? (fot. domena publiczna) |wiadomości łódzkie|Łódź|TuŁódź

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Z danych posiadanych przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Łodzi wynika, że blisko 300 lekarzy, pielęgniarek, farmaceutów, rehabilitantów, położnych i ratowników medycznych było lub wciąż jest zakażonych od początku pandemii.

Reklama

Z danych z Ministerstwa Zdrowia wynika, że od tylko od 5 maja do 29 września w Łodzi i powiecie łódzkim wschodnim było w tej grupie łącznie 243 zakażeń, z czego 12 w powiecie. Najliczniej zarażone były pielęgniarki – aż 144. Drudzy najczęściej zakażeni to lekarze – było ich 75. Niestety liczby codziennie rosną. W ubiegłym tygodniu na kwarantannę trafiło trzech lekarzy z ICZ Matki Polki.

!reklama!

Przez pierwsze miesiące pandemii na kwarantannę musiało udać się 16 lekarzy i 8 pielęgniarek. Prawdziwa fala zakażeń wśród personelu medycznego przyszła latem. Zachorowania rozpoczęły się w szpitalu Biegańskiego, niedługo później zakaziła się pielęgniarka w Barlickim. Aż 15 lekarzy przeszło na kwarantannę w szpitalu jednoimiennym w Zgierzu.

Aktualnie choruje personel medyczny w szpitalu Madurowicza, Pirogowa i WAM. Zakażenie stwierdzono u 18 studentów Uniwersytetu Medycznego w Łodzi oraz 9 pielęgniarek podyplomowej szkoły pielęgniarskiej.

Pracujący w szpitalu są objęcie specjalnym nadzorem epidemiologicznym. Niektórym z medyków od początku pandemii wykonywano testy po kilkanaście razy.

 źródło: Expressilustrowany

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy