Reklama

Reklama

Kalendarz Virako 2020/21 już wkrótce wraz z otwarciem kulinarnego Monopolis [ZDJĘCIA]

Opublikowano: wt, 2 cze 2020 12:39
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Już niebawem Virako powraca ze swoim unikatowym wydawnictwem, które zainicjowało w 2009 roku.  Kalendarz Virako, bo to o nim mowa, wyróżnia się najwyższymi walorami artystycznymi, estetycznymi i limitowanym, bardzo niskim nakładem. Gwarancją powodzenia tego niezwykłego przedsięwzięcia  są jednak przede wszystkim wybitni twórcy.

W dotychczasowych edycjach kalendarza z Virako współpracowali: Joanna Pawłowska, Filip Maranda, Janusz Kaniewski, Chris Niedenthal, Jodi Bieber, Ryszard Horowitz, Andrzej Pągowski, Arkadiusz Branicki i Izabela Urbaniak. Do tego wspaniałego grona artystów w tym roku dołączył jeden z najlepszych polskich fotografów mody Sebastian Ćwik.

Kalendarza Virako 2020/21 jest wyjątkowy, nie tylko ze względu na swój artystyczny wyraz, ale także na datę premiery. Nieprzypadkowo pokrywa się ona z kulinarną inauguracją kompleksu i wyznacza nowy rozdział w  historii tego miejsca. Na uwagę zasługuje zatem fakt, że obejmuje on okres od czerwca 2020 do maja 2021.

Jak zauważa Krzysztof Witkowski, Prezes Zarządu Virako i inicjator projektu:

„Tegoroczny kalendarz to jak dotąd nasza największa i nieco zaskakująco produkcja: jeden z najlepszych fotografów, fantastyczne polskie modelki, wyjątkowa scenografia, piękne stroje i nieoczywisty przedział czasowy. Ale o efektach pracy naszej ekipy będzie  można przekonać już niebawem, bo podczas uroczystej kolacji pod gwiazdami, 10 czerwca. Wtedy to odbędzie się wernisaż Kalendarza Virako. Dlatego między innymi warto zarezerwować stolik na kulinarny długi weekend w Monopolis.”

Zdjęcia powstawały w listopadzie ubiegłego roku. W całe przedsięwzięcie zaangażowanych było niemal 30 osób a same przygotowania trwały kilka miesięcy. Tematem przewodnim fotografii stały się piękne motywy kwiatowe nawiązujące swą kolorystyką do kolorowego lata. Kluczem było jednak dobranie twórców. Autorem zdjęć, które zdobią karty Kalendarza jest Sebastian Ćwik. Uznany w Polsce i na świecie fotograf, pochodzący z Chorzowa. Realizował on projekty nie tylko w Polsce, ale również w Europie i Ameryce. Dwa lata mieszkał i pracował w Paryżu (2013-2015 r.). Zdobył nagrody w wielu prestiżowych konkursach: „Dream Team” 2013 „Viva! Photo Awards” 2009, „L’Esprit Photo” 2009. Realizował sesje fotograficzne dla takich marek jak: Martini, Adidas, La Mania, Eva Minge oraz z magazynów L’Officiel, Glamour, Grazia, Cosmopolitan i wielu innych.

Za stylizację modelek odpowiadała Agnieszką Ścibior, nazywana królową polskich stylistów. Jedna z niewielu osób, którym udało się osiągnąć sukces na międzynarodowej arenie mody. Ukończyła Akademię Sztuk Pięknych im . Wł. Strzemińskiego w Łodzi. Pracowała jako dyrektor kreatywna i redaktor naczelna  kwartalnika VIVA! MODA. Zrealizowała sesje dla portugalskiej, tajskiej, ukraińskiej i japońskiej edycji mięsięcznika Vogue, włoskiego Vanity Fair, francuskiego Marie Claire, amerykańskiego i japońskiego Nylonu, Harper's Bazaar.   Stylizowała sesje okładkowe z Karoliną Kurkovą, Georgia May Jagger, Małgorzatą Kożuchowską , Anją Rubik i Karlem Lagerfeldem.

Wielkim wyzwaniem był temat przewodni sesji, której dominantą były kwiaty w różnych odsłonach. Tu nad całością czuwał Michał Zomer, twórca wielu scenografii, także tych teatralnych. Studiował rzeźbę na warszawskiej ASP. Pracuje z polskimi i zagranicznymi klientami. Jedną z ostatnich jegorealizacji jest scenografia dla domu mody Valentino.  

Do sesji zaproszone zostały dwie światowej sławy modelki. Pierwszą Julię Banaś mogliśmy podziwiać w lutym na okładce polskiego Vogua. Druga Maria Konieczna, współpracowała z największymi domami mody, m.in. z Cartier.

 • Inicjator: Krzysztof Witkowski
 • Koordynator Projektu: Barbara Otto, Bibiana Kołodziejczyk
 • Fotograf: Sebastian Ćwik
 • Stylizacja: Agnieszka Ścibior
 • Modelki: Julia Banaś / Modelplus, Maria Konieczna / Gaga Models
 • Stylista fryzur: Michał Bielecki
 • Makijaż: Aneta Kostrzewa / ILIKEPHOTO
 • Scenografia: Michał Zomer
 • Asystent fotografa: Filip Zawadzki, Damian Tomaszowski / Studio99
 • Asystent stylisty: Stefania Lazar
 • Produkcja: Monika Kandefer
 • Projekt graficzny kalendarza: STUDIO-DESIGN
 • Druk: OLTOM

jest dynamicznie rozwijającą się polską firmą deweloperską, inwestującą w budowę kompleksów biurowych. Spółka działa od 2001 roku. Jej niewątpliwym atutem jest profesjonalne i przemyślane podejście do biznesu. Dorobek Virako spotyka się  z uznaniem nie tylko międzynarodowych korporacji, ale również mniejszych, lokalnych firm. Flagową inwestycją Virako jest Monopolis. Kompleks biurowy w dawnych zakładach Monopolu Wódczanego z 1902 roku, trzeci co do wielkości zabytkowy zespół fabryczny w Łodzi (po zakładach Karola Scheiblera i Izraela Poznańskiego). Monopolis w niezwykły sposób łączy różne obszary działania. Obok części biurowych powstaną przestrzenie dla wydarzeń kulturalnych, spędzania wolnego czasu i relaksu. Miejsce inspirujące i przyjazne.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.