Reklama

Reklama

Kilkanaście interwencji Straży Miejskiej w Łodzi w sprawie osób bezdomnych znalezionych na mrozie. Służby apelują o czujność

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Kilkanaście interwencji Straży Miejskiej w Łodzi w sprawie osób bezdomnych znalezionych na mrozie. Służby apelują o czujność - Zdjęcie główne

Wg prognoz pogody niskie, minusowe temperatury będą utrzymywać się w kolejnych dniach, co najprawdopodobniej przełoży się na kolejne interwencje (fot. unsplash) |wiadomości łódzkie|Łódź|TuŁódź

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź W ostatnich dniach policja oraz straż miejska apelują do mieszkańców Łodzi, by zgłaszać przypadki osób pozostających na mrozie, które mogą potrzebować pomocy. W weekend (06 – 07.02) w sprawie osób bezdomnych Straż Miejska w Łodzi była wezwana 16 razy.  

Reklama

Mieszkańcy Łodzi podejmują interwencje w sprawie bezdomnych

!reklama!

Zgodnie z informacjami uzyskanymi od Straży Miejskiej w Łodzi, w miniony weekend doszło do 16 zgłoszeń dotyczących osób bezdomnych oraz 6 w sprawie osób leżących na mrozie na ławkach i na przystankach, pozostających pod wpływem alkoholu.

W związku z radykalnym ochłodzeniem zapełniają się miejsca w łódzkich schroniskach i przytuliskach. Warunkiem do bycia przyjętym jest jednak zachowanie trzeźwości, co w wielu przypadkach zamyka drogę do uzyskania pomocy.

Bezdomność to problem, z którym borykają się władze samorządowe w całej Polsce. W 2019 roku odbyło się ogólnopolskie badanie bezdomnych, które pokazało, że bezdomność dotyka 891 osób w Łodzi.

W jaki sposób łodzianie mogą interweniować?

Przypadki osób bezdomnych pozostających na mrozie możemy zgłaszać pod numerami:

  • 987 - bezpłatna całodobowa infolinia działająca przy Wydziale Zarządzania Kryzysowego Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego
  • 997 - bezpłatny policyjny numer telefonu czynny całą dobę
  • 986 - bezpłatny numer telefonu do Straży Miejskiej czynny całą dobę
Aby skontaktować się z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej należy dzwonić pod numery: 42 685 43 62 lub 42 685 43 63.

Wg prognoz pogody niskie, minusowe temperatury będą utrzymywać się w kolejnych dniach. Warto zachować czujność i nie bagatelizować przypadków osób pozostających na zewnątrz, które być może potrzebują pomocy.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy