Reklama

Reklama

Kino Przytulne uratowane!

Opublikowano: sob, 22 lut 2020 23:20
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Kino, z którym rozstano się definitywnie w ŁDK z zupełnie nową ofertą przeniesie się do odnowionych wnętrz domu kultury.

Kino Przytulne uratowane!

Kino, z którym rozstano się definitywnie w ŁDK z zupełnie nową ofertą przeniesie się do odnowionych wnętrz domu kultury "502" i tym samym stanie się pierwszym kinem na Widzewie.

Zakończył się generalny remont domu kultury ,,502”.

- Dziś z ogromną radością witam Państwa w Domu Kultury ,,502” filii Widzewskich Domów Kultury. To co od razu przyciąga wzrok:  na zewnątrz budynku kolorowa mozaikowa elewacja, ale placówka wzbogaciła się również m.in. o galerię na tarasie, nowoczesny sprzęt nagłośnieniowy oraz odnowione sale warsztatowe i udogodnienia dla osób z niepełnosprawnościamimówi Małgorzata Moskwa-Wodnicka, wiceprezydent miasta Łodzi

- W budynku technicznym wykonano nowy szyb windowy oraz zamontowano windę osobową dla transportu osób niepełnosprawnych na poziom 1-go piętra. Przebudowano pomieszczenia na zapleczu sceny. W budynku technicznym zakończono prace ociepleniowe zewnętrzne oraz wykonano nowe porycie dachudodaje Agnieszka Kowalewska-Wójcik, dyrektor Zarządu Inwestycji Miejskich
w Łodzi

Dobra wiadomość dla kinomanów

Kino Przytulne, które rozpoczęło działalność blisko 6 lat temu, w 2014 roku w Łódzkim Domu Kultury, od marca będzie kontynuowało działalność w zupełnie nowym miejscu, na Widzewie w Domu Kultury ,,502”.

Kino Przytulne należy do elitarnej Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych, które zrzeszają kina prezentujące przede wszystkim niekomercyjny repertuar o wysokich walorach artystycznych.

W programie Kina Przytulnego dominują fabularne filmy nie-amerykańskie (obecnie głównie europejskie), w tym zwłaszcza dokumenty, rejestracje koncertów muzycznych i pokazy filmów turystycznych.

- Bardzo dziękuję, że dyrekcja Widzewskich Domów Kultury odpowiedziała na mój apel. Kino Przytulne wciąż będzie funkcjonować. Jestem przekonany, że zadomowimy się w tym miejscu, proponując mieszkańcom Widzewa zupełnie nową propozycję. Będziemy jedynym kinem w tej części miasta, a to jest duże wyzwanie
i zobowiązaniemówi Jacek Krajewski, Kino Przytulne

Kino Przytulne rozpocznie seanse w DK "502" przy ulicy A. Sacharowa 18 już 2 marca o godz. 13. Seanse będą odbywały się od poniedziałku do czwartku.
W marcu zaplanowano seanse turystyczne, blok filmów z Elizabeth Taylor, słynne operetki, czy seanse biograficzne. Bilety będzie można nabyć na 20 minut przed każdym seansem.

Poza nowościami i premierami, widzowie znajdą tu także obrazy należące do klasyki kina światowego. Podstawową zasadą, która przyświecała układaniu programu jest unikanie filmów, które są już prezentowane w multipleksach, a za to poszukiwanie unikalnych filmowych "perełek", które  warto i trzeba pokazać.

Podstawową zasadą funkcjonowania kina jest maksyma: BEZ KOMERCJI, BEZ POPCORNU I BEZ REKLAM!

Remont DK ,,502”  został zrealizowany w ramach projektu „Nowa kultura. Zwiększenie atrakcyjności i dostępności łódzkich domów kultury” , który objął inwestycje w trzech łódzkich domach kultury (wkład UMŁ: 2 786 051, 62 zł):

Dom Kultury ,,502" (ul. A. Sacharowa 18) - koszt inwestycji: 2 495 000 zł
Poleski Ośrodek Sztuki (ul. Krzemieniecka 2a) - koszt inwestycji: 2 706 000 zł
Ośrodek Kultury ,,Górna" (ul. Siedlecka 1) - koszt inwestycji: 2 214 000 zł
Całkowity koszt projektu wynosi 8 mln zł, w tym dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej: 5 213 948, 38 zł

Projekt zostanie zakończony w 2020 roku. 


Źródło: UMŁ

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.