Reklama

Reklama

Kobiety z Łódzkiego znają sposób na długowieczność. Najstarsza emerytka ma 107 lat

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Kobiety z Łódzkiego znają sposób na długowieczność. Najstarsza emerytka ma 107 lat - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź 167 stulatków w województwie łódzkim odbiera co miesiąc świadczenie honorowe przyznane przez prezesa ZUS. Wśród nich jest zdecydowanie więcej kobiet niż mężczyzn. Najstarszą emerytką pobierającą świadczenie jest kobieta w wieku powyżej 107 lat.

Reklama

167 stulatków w Łódzkiem

- Obecnie w województwie łódzkim wypłacamy 167 świadczeń honorowych, 143 z nich trafia do kobiet, a 24 do mężczyzn – informuje Monika Kiełczyńska, regionalna rzeczniczka prasowa ZUS województwa łódzkiego. – Najstarsza emerytka, która ukończyła 100 lat, ma obecnie 107 lat i 3 miesiące, a najstarszy mężczyzna ma 105 lat i 3 miesiące – dodaje.

!reklama!

Każda osoba, która kończy 100 lat może liczyć na przyznanie świadczenia honorowego od prezesa ZUS. Wysokość świadczenia zależy od wysokości kwoty bazowej w dniu setnych urodzin. Dla osób, które od 1 marca 2021 r. do końca lutego przyszłego roku będą kończyły 100 lat, wynosi ona 4 512,41 zł brutto. Kwota ta, wypłacana jest co miesiąc i nie podlega waloryzacji, co oznacza, że do końca życia wypłacana jest w tej samej wysokości obok podstawowego świadczenia tj. emerytury czy renty.

Polecamy: Szewc, piekarz, pani z prasowalni. Przedsiębiorcy-seniorzy z Łodzi liczą na Twoją pomoc. Ruszyła kampania Dziadkowie Biznesu!

4,5 tys. zł brutto dodatkowo dla stulatków

Stulatek nie musi przy tym składać żadnych wniosków aby otrzymać to świadczenie, ponieważ jest to specjalne świadczenie honorowe, które emeryci i renciści otrzymują z chwilą ukończenia 100 lat.

Świadczenie honorowe przyznawane jest także tym osobom, które nie pracowały i nie pobierają emerytury czy renty. W takim przypadku wniosek o świadczenie jest jednak wymagany, ponieważ osoby te nie znajdują się w systemie ZUS.

I oddział ZUS w Łodzi – wypłata świadczeń dla 88 osób w wieku 100 lat i więcej. W tym 75 kobiet i 13 mężczyzn. Najstarsza kobieta urodzona w październiku 1914 r., najstarszy mężczyzna urodzony w styczniu 1916 r. Najstarszy emeryt z ZUS w województwie.

II oddział ZUS w Łodzi – wypłata świadczeń dla 56 osób w wieku 100 lat i więcej. W tym 49 kobiet i 7 mężczyzn. Najstarsza kobieta urodzona w sierpniu 1915 r., najstarszy mężczyzna urodzony w sierpniu 1919 r.

Oddział ZUS w Tomaszowie Mazowieckim – wypłata świadczeń dla 23 osób w wieku 100 lat i więcej. W tym 19 kobiet i 4 mężczyzn. Najstarsza kobieta urodzona w styczniu 1914 r. (najstarsza emerytka z ZUS w województwie), najstarszy mężczyzna urodzony we wrześniu 1916 r.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy