Reklama

Reklama

Kogo Łódź traci, a kogo zyskuje? Roszady w Urzędzie Miasta [WIDEO]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Kogo Łódź traci, a kogo zyskuje? Roszady w Urzędzie Miasta [WIDEO]  - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Prezydent Hanna Zdanowska pogratulowała swoim współpracownikom zdobycia mandatów poselskich. Jednocześnie nie zdradziła, kto zastąpi Tomasza Trelę i Krzysztofa Piątkowskiego na stanowiskach wiceprezydenckich. 

Reklama

- Coś się kończy, mam nadzieję, że niebawem poinformuję, że coś nowego się zaczyna. (…) Przez ostatnie pięć lat stworzyliśmy bardzo fajny, bardzo zgrany zespół i powiem Wam tak szczerze, że z mojego punktu widzenia jest mi bardzo przykro, że rozstaję się z moimi kolegami. Ale z drugiej strony (…) Łódź zyskuje. Zyskuje dwóch wspaniałych posłów, którzy przede wszystkim znają potrzeby mieszkańców Łodzi - powiedziała prezydent Hanna Zdanowska

Prezydent zaznaczyła, że ścieżka od samorządowca do posła jest idealnym rozwiązaniem nie tylko dla samego polityka, ale także dla dobra mieszkańców na szczeblu lokalnym i ogólnokrajowym. Polska, według Hanny Zdanowskie, potrzebuje w tej chwili doświadczonych samorządowców, a wspólnoty samorządowe - polityków z doświadczeniem zarządzania lokalnymi społecznościami.

Wiceprezydenci Trela i Piątkowski podziękowali Hannie Zdanowskiej za poparcie, którego udzieliła im w kampanii wyborczej. Równocześnie zapewnili, że w Sejmie będą pracować dla Łodzi i łodzian.

Dużo miejsca poświęcono wynikom niedzielnych wyborów. Jak zaznaczyła prezydent Zdanowska, jej zdaniem, wspólna lista partii opozycyjnych dałaby zwycięstwo nad Prawem i Sprawiedliwością.

Pytana o poparcie udzielone Krzysztofowi Kwiatkowskiemu, prezydent Zdanowska odparła, że w okręgu łódzkim, według informacji przekazanych jej przez władze Platformy Obywatelskiej, nie obowiązywał pakt senacki. Chodzi o umowę między partiami opozycyjnymi zakładającą niewystawianie przeciwko sobie kandydatów wywodzących się ze środowisk opozycyjnych. Według słów prezydent, nie może być zatem mowy o złamaniu przez nią paktu.

Prezydent Zdanowska nie zdradziła kto zastąpi Tomasza Trelę i Krzysztofa Piątkowskiego na stanowiskach wiceprezydentów. Obaj będą pracować aż do momentu zaprzysiężenia. Wtedy także poznamy nazwiska dwóch (lub dwojga) wiceprezydentów.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy