Reklama

Reklama

Kolęda na Widzewie. Kiedy możemy się spodziewać wizyty księdza?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: pixabay

Kolęda na Widzewie. Kiedy możemy się spodziewać wizyty księdza? - Zdjęcie główne

Warto wiedzieć, kiedy można się spodziewać wizyty księdza | foto pixabay

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Za nami Boże Narodzenie, a przed nami duszpasterskie wizyty księży w naszych domach. Jeżeli przyjmujecie kolędę, pamiętajcie, w niektórych parafiach musicie wypełnić specjalne zaproszenie.

Reklama

Za nami Boże Narodzenie, a przed nami duszpasterskie wizyty księży w naszych domach. Jeżeli przyjmujecie kolędę, pamiętajcie, w niektórych parafiach musicie wypełnić specjalne zaproszenie. Mieszkacie na Widzewie? Sprawdźcie, kiedy ksiądz planuje u was wizytę duszpasterską.

Wizyta duszpasterza w domu. Jak się przygotować? 

Rozpoczął się czas wizyt duszpasterskich. Mimo że prawo kanoniczne nie określa dokładnie czasu, który byłby najbardziej odpowiedni na wizytę kapłanów w naszych domach, to u nas przyjęło się, że jest to okres, który rozpoczyna się po Bożym Narodzeniu  i trwa do święta Ofiarowania Pańskiego (2 lutego).

W tym czasie kapłani odwiedzają nasze domy, poświęcając je i udzielając błogosławieństwa dla rodzin na cały rok. Dla wielu księży jest to przede wszystkim doskonała okazja do bliższego poznania się z parafianami oraz rozmowy na tematy rodzinne, duszpasterskie, czy też inne. Do kolędy powinniśmy się odpowiednio przygotować  - nakryć stół białym obrusem, położyć na nim  krzyż, dwie świece, wodę święconą oraz kropidło. Możemy również położyć na nim Pismo Święte. Przy okazji wizyt wierni przekazują księżą datki, które są wykorzystywane na potrzeby parafii. 

W tym roku, w większości przypadków, księża odwiedzą nasze domu po dwuletniej przerwie. Przypomnijmy, z powodu pandemii, wizyty duszpasterskie odbywały się w kościołach. Teraz teoretycznie, wszystko wraca do wcześniejszych reguł, jednak musimy wiedzieć, że niektóre parafie proszę o wcześniejsze zaproszenia księży na kolędę. Można to zrobić online, telefonicznie, lub też osobiście w biurze parafialnym. 

Kolęda na Widzewie. Kiedy możemy spodziewać się odwiedzin księdza?

Informacje dotyczące tego, kiedy możemy się spodziewać wizyty duszpasterskiej, księża podają podczas mszy w ogłoszeniach parafialnych, na stronie parafii, a czasami wywieszają na drzwiach do kościoła. Informacje te znajdziecie również na naszej stronie, poniżej.

Parafia Świętej Anny w Łodzi  - kolęda od godz. 15.30

  • 28 grudnia (środa) – ul. Gołębia: 1/3, 5, 2, 4, 6, 8, 10.
  • 29 grudnia (czwartek) – ul. Wilcza: 5, 6, 8, 9, 10, 11, 12
  • 30 grudnia (piątek) – ul Wilcza: 1, 2, 3. – ul. Tymienieckiego 58,  al. Śmigłego-Rydza: 3, 5, 7.
Parafia pw. Trójcy Przenajświętszej - kolęda od godz. 15.30. Dzień  wcześniej  ministrant  powiadomi  każdą  rodzinę  o  wizycie  kapłana.  

  • 28 grudnia (środa) –  ul. Rodakowskiego nr  4 i 8
  • 29 grudnia (czwartek) –   ul. Rodakowskiego nr 10  i 14
  • 30 grudnia  (piątek) –   ul. Rodakowskiego   nr  9 i 11

Parafia Świętego Alberta Chmielowskiego w Łodzi - kolęda  od godz. 16.00; w soboty od 10.00 

  • 28 grudnia (środa) – Elsnera 1 bl. 13; Elsnera 2 bl. 12; Milionowa 104a
  • 29 stycznia ( czwartek) – Elsnera  5 bl. 17; Elsnera 7 bl. 16
  • 30 stycznia (piątek) – Elsnera  6 bl. 15, Elsnera 9 bl. 18.
Czytaj również: Kolęda na Bałutach w Łodzi. Zobacz, jak przygotować się na wizytę duszpasterską

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy