Reklama

Reklama

Kolęda na Bałutach w Łodzi. Zobacz, jak przygotować się na wizytę duszpasterską

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: pixabay

Kolęda na Bałutach w Łodzi. Zobacz, jak przygotować się na wizytę duszpasterską - Zdjęcie główne

Kolędy zaczynają się tuż po Boży Narodzeniu | foto pixabay

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Mieszkasz na Bałtach? Zobacz, kiedy ksiądz odwiedzi cię z wizytą duszpasterską.

Reklama

Za nami Boże Narodzenie, a przed nami duszpasterskie wizyty księży w naszych domach. Jeżeli przyjmujecie kolędę, pamiętajcie, w niektórych parafiach musicie wypełnić specjalne zaproszenie.

Wizyta duszpasterza w domu. Jak się przygotować? 

Rozpoczął się czas wizyt duszpasterskich. Mimo że prawo kanoniczne nie określa dokładnie czasu, który byłby najbardziej odpowiedni na wizytę kapłanów w naszych domach, to u nas przyjęło się, że jest to okres, który rozpoczyna się po Bożym Narodzeniu  i trwa do święta Ofiarowania Pańskiego (2 lutego).

W tym czasie kapłani odwiedzają nasze domy, poświęcając je i udzielając błogosławieństwa dla rodzin na cały rok. Dla wielu księży jest to przede wszystkim doskonała okazja do bliższego poznania się z parafianami oraz rozmowy na tematy rodzinne, duszpasterskie, czy też inne. Do kolędy powinniśmy się odpowiednio przygotować  - nakryć stół białym obrusem, położyć na nim  krzyż, dwie świece, wodę święconą oraz kropidło. Możemy również położyć na nim Pismo Święte. Przy okazji wizyt wierni przekazują księżą datki, które są wykorzystywane na potrzeby parafii. 

W tym roku, w większości przypadków, księża odwiedzą nasze domu po dwuletniej przerwie. Przypomnijmy, z powodu pandemii, wizyty duszpasterskie odbywały się w kościołach. Teraz teoretycznie, wszystko wraca do wcześniejszych reguł, jednak musimy wiedzieć, że niektóre parafie proszę o wcześniejsze zaproszenia księży na kolędę. Można to zrobić online, telefonicznie, lub też osobiście w biurze parafialnym. 

Kolęda na Bałutach. Zobacz, kiedy ksiądz odwiedzi twój dom 

Informacje dotyczące tego, kiedy możemy się spodziewać wizyty duszpasterskiej, księża podają podczas mszy w ogłoszeniach parafialnych, na stronie parafii, a czasami wywieszają na drzwiach do kościoła. Informacje te znajdziecie również na naszej stronie, poniżej.

Parafia Św. Michała Archanioła w Łodzi - kolęda rozpocznie się w najbliższych dniach. Osoby, które chciałby przyjąć w domu księdza, proszone są o potwierdzenie zaproszenia, nr. tel. 42 640-60-50. Parafia poinformowała, że składane przy tej okazji ofiary zostaną przeznaczone na drzwi do świątyni. 

Parafia św. Teresy od Dzieciątka Jezus i Świętego Jana Bosko - kolędy rozpoczną się po Nowym Roku. Do 31 grudnia można zgłaszać chęć przyjęcia księdza z wizytą duszpasterską. Zgłoszenia można przesyłać na adres e-mail: teresa@salezjanie.pl, a także składać w zakrystii kościoła lub kancelarii parafialnej.

Parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Łodzi - kolęda w dni powszednie od godziny 16.00.

 • 28 grudnia (środa) ul. Wojska Polskiego nr. nieparzyste
 • 29 grudnia (czwartek): pl. Kościelny
 • 30 grudnia (piątek): ul. Majzela
Ofiary składane na kolędzie będą przeznaczone, jako wkład parafii do pozyskania funduszy na renowację zabytkowego ogrodzenia wzdłuż ul. Zgierskiej.

Parafia Zesłania Ducha Świętego w Łodzi - kolęda rozpocznie się 2 styczni a 2023 roku, d poniedziałku do piątku od godziny 16.00, w soboty od 10.00

 • 2 stycznia (poniedziałek) ul. Solna 5,6,7,8,9, 10,12 oraz Pl. Wolności 2 i 5 
 • 3 stycznia (środa) ul. Kilińskiego 5,3, 17, 19 23, 25; blok 27/29, Plac Wolności 6 i 7.  

Parafia Najświętszej Maryi Panny Królowej Pokoju w Łodzi

 • 28 grudnia (środa) od 16.00,  ul. Biedronkowa bl. 101, 102, 103, 104, 105
 • 29 grudnia (czwartek) od 16.00, ul. Biedronkowa bl. 106, 107, 108, 109
 • 30 grudnia (piątek) od 16.00, ul. Biedronkowa bl. 110, Motylowa 3, 4 i 7
 • 31 grudnia (sobota) od 10.00, ul. Helenówek, Okulickiego, Okręglik, Okulickiego, Sianokosy, Jeziorna – 2 kapłanów (jeden od początku, drugi od końca ulicy).

Parafia Świętego Marka Ewangelisty w Łodzi - kolęda rozpocznie się 2 stycznia, po poniedziałki do piątku od godz. 16.00, w sobotę od 14.00.

 • 2 stycznia (poniedziałek) ul. Osiedlowa i Wrocławska 7,8 i 10.
 • 3 stycznia (wtorek) ul. Wrocławska 1, 1A, 2, 4,6, 6A, 14 i 18. 
Czytaj również: Kolęda w Śródmieściu w Łodzi. Zobacz, harmonogram

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy