Reklama

Reklama

Kolęda w Śródmieściu w Łodzi. Zobacz, kiedy ksiądz odwiedzi twój dom

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: pexels.com

Kolęda w Śródmieściu w Łodzi. Zobacz, kiedy ksiądz odwiedzi twój dom - Zdjęcie główne

W Łodzi księżą rozpoczęli kolędy | foto pexels.com

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Za nami Boże Narodzenie, a przed nami duszpasterskie wizyty księży w naszych domach. Jeżeli przyjmujecie kolędę, pamiętajcie, w niektórych parafiach musicie wypełnić specjalne zaproszenie.

Reklama

Rozpoczął się czas wizyt duszpasterskich. Mimo że prawo kanoniczne nie określa dokładnie czasu, który byłby najbardziej odpowiedni na wizytę kapłanów w naszych domach, to u nas przyjęło się, że jest to okres, który rozpoczyna się po Bożym Narodzeniu  i trwa do święta Ofiarowania Pańskiego (2 lutego).

Kolęda w Śródmieściu Łodzi. Zobacz, kiedy ksiądz odwiedzi twój dom 

W tym czasie kapłani odwiedzają nasze domy, poświęcając je i udzielając błogosławieństwa dla rodzin na cały rok. Dla wielu księży jest to przede wszystkim doskonała okazja do bliższego poznania się z parafianami oraz rozmowy na tematy rodzinne, duszpasterskie, czy też inne. Do kolędy powinniśmy się odpowiednio przygotować  - nakryć stół białym obrusem, położyć na nim  krzyż, dwie świece, wodę święconą oraz kropidło. Możemy również położyć na nim Pismo święte. 

W tym roku, w większości przypadków, księża odwiedzą nasze domu po dwuletniej przerwie. Przypomnijmy, z powodu pandemii, wizyty duszpasterskie odbywały się w kościołach. Teraz teoretycznie, wszystko wraca do wcześniejszych reguł, jednak musimy wiedzieć, że niektóre parafie proszę o wcześniejsze zaproszenia księży na kolędę. Można to zrobić online, telefonicznie, lub też osobiście w biurze parafialnym. 

Informacje dotyczące tego, kiedy możemy się spodziewać wizyty duszpasterskiej, księża podają podczas mszy w ogłoszeniach parafialnych, na stronie parafii, a czasami wywieszają na drzwiach do kościoła. Informacje te znajdziecie również na naszej stronie, poniżej.

Parafia Archikatedralna Świętego Stanisława Kostki w Łodzi - księżą odwiedzą parafian, którzy zaproszą ich do swoich domów. Można to zrobić przez o specjalny formularz. Księża będą chodzić po kolędzie od godziny 16.00 do 20.00, a w soboty od 10.00 do 16.00.

 • 28 grudnia (środa) – ul. Abramowskiego, numery nieparzyste
 • 29 grudnia (czwartek) – ul. Abramowskiego, numery parzyste
 • 30 grudnia (piątek) – ul. Orla i ul. Kilińskiego
 • 2 stycznia (poniedziałek) – ul. Żwirki
 • 3 stycznia (wtorek) – ul. Wigury 15
 • 4 stycznia (środa) – ul. Wigury nr 2-14 i nr 16-30
 • 5 stycznia (czwartek) – ul. Sienkiewicza

Sanktuarium Matki Boskiej Zwycięskiej w Łodzi, dekanat Łódź-Śródmieście - wciąż możemy zgłaszać zaproszenia na wizytę duszpasterską- kolędę, wypełniając karty ze zgłoszeniami, które można pobrać ze stolika obok prasy katolickiej. Wypełniony druk, możemy złożyć w zakrystii, lub kancelarii parafialnej w godzinach jego urzędowania.

Parafia Św. Urszuli Ledóchowskiej w Łodzi

 • 28 grudnia (środa) od godz. 16.00 - ul. Obywatelska 27, 29, 45, 45a, 47, 61
 • 29 grudnia (czwartek) od godz. 16.00 - Ul. Obywatelska 63, 65, 67, 69
 • 30 grudnia (piątek) od godz. 16.00 - ul. Obywatelska 31/43, 31/43 A, 31/43 B, Al.Politechniki 27 i 27 A
 • 31 grudnia (sobota) – od. 9.30 ul. Felsztyńskiego nr parzyste oraz nieparzyste od 1 do 41 (bez nr 43)
Parafia św. Faustyny Kowalskiej w Łodzi  - Kolęda rozpocznie się po Nowym Roku. Aby jednak ksiądz odwiedził nasz dom musimy wystosować zaproszenie. Rodziny, które będą chciały przyjąć księdza, mogą już zgłaszać taką chęć w kancelarii: osobiście lub telefonicznie, plac Niepodległości 1, tel. 510 114 214
42 640 36 90. 

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy