Reklama

Reklama

Kolejne przypadki koronawirusa w łódzkich przedszkolach i szkołach. Zakażeni uczniowie i nauczyciele [RAPORT]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Kolejne przypadki koronawirusa w łódzkich przedszkolach i szkołach. Zakażeni uczniowie i nauczyciele [RAPORT] - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Potwierdzono dwa kolejne przypadki zakażenia COVID 19 - u ucznia i nauczyciela z 2 szkół podstawowych. W jednej z nich uczniowie klasy III przeszli na zdalne nauczanie. XIII LO od dziś przechodzi na tryb pracy zdalnej po tym jak pozytywny wynik testu na COVID 19 uzyskała uczennica klasy 3. W Przedszkolu nr 41 2 grupy przeszły na zdalne nauczanie, ponieważ zakażenie potwierdzono u dwójki dzieci.

Reklama

Uczeń i nauczyciel ze szkół podstawowych mają potwierdzone zakażenie COVID 19, w jednej placówce część uczniów przeszła na zdalne nauczanie. Również 39 uczniów i 2 nauczycieli z innych placówek zostało skierowanych  na kwarantannę z powodu kontaktu z osobą zakażoną - bezpośredniego lub pośredniego.

 !reklama!

Ponadto u uczennicy liceum oraz 2 przedszkolaków potwierdzono zakażenie COVID 19 - liceum przeszło w tryb pracy zdalnej, przedszkole - z wyjątkiem 2 grup - pracuje normalnie.  Z kolei w Szkole Podstawowej nr 44 kwarantanna dla kolejnych 3 uczniów.

Raport COVID-19 w placówkach edukacyjnych w Łodzi:

  • Szkoła Podstawowa nr 81 - 1 nauczyciel ma potwierdzone zakażenie COVID 19, decyzją Sanepidu 4 nauczycieli zostało skierowanych na kwarantannę do 29 września oraz 98 uczniów z klas I - III do 5 października.
  • Szkoła Podstawowa nr 149 - 1 uczeń klasy III ma potwierdzone zakażenie COVID 19, decyzją Sanepidu 12 nauczycieli i 70 uczniów klas III zostało skierowanych na kwarantannę do 5 października. Zdalne nauczanie od dziś do 5 października dla klas III oraz 14 uczniów z innych klas (rodzeństwo 3-klasistów).
  • Zespół Szkół Politechnicznych - 1 uczeń na kwarantannie do 6 października, szkoła pracuje normalnie.
  • Przedszkole Miejskie nr 7 - 1 nauczyciel na kwarantannie do 5 października, placówka pracuje normalnie.
  • Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 5 - 1 uczeń na kwarantannie do 4 października, placówka pracuje normalnie.
  • Szkoła Podstawowa nr  142 - 37 uczniów i 1 nauczyciel na kwarantannie: uczniowie do 28 września a nauczyciel do 10 października, szkoła pracuje normalnie.
  • Przedszkole Miejskiej nr 41 - 2 dzieci z pozytywnym wynikiem testu na COVID 19, kwarantanna dla 35 dzieci i 3 nauczycieli od dziś do 2 października. Zdalne nauczanie dla 2 grup, łącznie 35 dzieci.
  • XIII LO - 1 uczennica klasy III ma potwierdzone zakażenie COVID 19, decyzją Sanepidu 25 uczniów oraz 5 nauczycieli i zostało skierowanych na kwarantannę od dziś do 2 października. Z uwagi na brak możliwości zorganizowania zastępstw za nieobecnych nauczycieli wprowadzono do 2 października zdalne nauczanie dla całej szkoły tj. 463 uczniów. 
  • Szkoła Podstawowa nr 44 - Uczennica przebywająca na kwarantannie z powodu potwierdzonego zakażenia u swojej siostry - zachorowała co potwierdził pozytywny wynik testy. W związku z czym na kwarantannie jest troje uczniów.
  • Szkoła Podstawowa nr 36 - Nauczyciel z pozytywnym wynikiem testu na COVID 19, decyzją Sanepidu nie ma potrzeby wprowadzania kwarantanny ani zdalnego nauczania, ponieważ nauczyciel przebywa na zwolnieniu lekarskim i nie miał kontaktu z uczniami ani pozostałymi pracownikami szkoły.
Źródło: UMŁ

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy