Reklama

Kolejny parlamentarzysta z Łódzkiego zarażony koronawirusem. Sytuacja staje się coraz poważniejsza

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Kolejny parlamentarzysta z Łódzkiego zarażony koronawirusem. Sytuacja staje się coraz poważniejsza - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Czy zaprzysiężenie prezydenta RP przed Zgromadzeniem Narodowym jest zagrożone?

Zakażonym posłem jest Dariusz Klimczak. Polityk PSL o pozytywnym wyniku testu na koronawirusa poinformował na Twitterze. "Wszystkich, których spotkałem w ostatnich dniach proszę aby zrobili sobie test" - napisał.

!reklama!

-Zgodnie z zaleceniami Kancelarii Sejmu przygotowując się do Zgromadzenia Narodowego wykonałem prewencyjnie test na koronawirusa. Okazał się pozytywny. Jestem w kontakcie z Sanepidem. Wszystkich, których spotkałem w ostatnich dniach proszę aby zrobili sobie test. Pozdrawiam - napisał na Twitterze poseł PSL.

Dariusz Klimczak to urodzony w 1980 roku w Rawie Mazowieckiej polityk i samorządowiec, od 2009 do 2018 członek zarządu województwa łódzkiego III, IV i V kadencji, w tym od 2014 w randze wicemarszałka, wiceprezes Polskiego Stronnictwa Ludowego, poseł na Sejm IX kadencji. W wyborach w 2019 uzyskał mandat posła na Sejm IX kadencji, będąc liderem listy PSL w okręgu piotrkowskim.

W ostatnich dniach zakażenie koronawirusem potwierdzono u trzech senatorów - najpierw pozytywny wynik uzyskał Jan Filip Libicki, a później senatorowie Artur Dunin oraz Ryszard Bober, którzy mieli z nim kontakt. W sumie na kwarantannę skierowano łącznie kilkunastu senatorów a także inne osoby, które miały kontakt z senatorem Libickim. Chodzi m.in. o prezydenckiego ministra Andrzeja Derę, uczestniczącym z nim w posiedzeniu senackiej komisji.

Planowane na najbliższe dni posiedzenia Sejmu i Senatu zostały przełożone. Podobnej decyzji nie podjęto jednak w sprawie czwartkowego zaprzysiężenia Andrzeja Dudy. W towarzyszącym Zgromadzeniu Narodowym ma uczestniczyć kilkaset osób - na sali plenarnej po raz pierwszy od początku epidemii nie będzie limitu miejsc. 

Zwołane na czwartek, 6 sierpnia posiedzenie Zgromadzenia Narodowego rozpocznie się o godz. 10 w Sejmie. Andrzej Duda złoży wówczas przysięgę i tym samym obejmie urząd prezydenta na drugą kadencję.

Uczestnicy Zgromadzenia Narodowego będę mieć mierzoną temperaturę, zapewnione zostaną im też rękawiczki i maseczki ochronne; na galerii sejmowej goście będą zajmowali co drugie miejsce. Kluby poproszone zostały o przekazanie informacji o liczbie uczestników Zgromadzenia.

 Źródło: onet.pl. Gazeta Wyborcza, wikipedia

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy