Reklama

Reklama

Kolejny wielki park logistyczny powstanie pod Łodzią. Inwestorem lider rynku nieruchomości w Europie

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Kolejny wielki park logistyczny powstanie pod Łodzią. Inwestorem lider rynku nieruchomości w Europie - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Panattoni, lider rynku nieruchomości przemysłowych w Europie, zakupiło 14,8 hektara gruntu pod Łodzią w Strykowie pod realizację Panattoni Park Stryków IV. Inwestycja o docelowej powierzchni 74 000 m kw. powstanie na skrzyżowaniu autostrad A1 i A2. Start budowy przewidziano na trzeci kwartał 2020 r.

Reklama

Firma Panattoni nabyła 14,8 hektara gruntu tuż przy skrzyżowaniu autostrad A1 i A2 (Węzeł Łódź Północ). To tu powstanie kolejna inwestycja dewelopera w Polsce Centralnej – Panattoni Park Stryków IV o docelowej powierzchni 74 000 m kw., w ramach dwóch budynków. Rozpoczęcie budowy zaplanowane jest na trzeci kwartał 2020 r. W pierwszej fazie zrealizowane zostanie 41 000 m kw., których oddanie nastąpi w pierwszym kwartale 2021 r.

!reklama!

Okolice Łodzi to drugi co do wielkości rynek magazynowy w kraju z podażą 3 291 500 m kw. na koniec 2019 r. i jeden z najchętniej wybieranych przez najemców. W ramach Polski Centralnej od wielu lat prężnie działają ośrodki w Łodzi i Strykowie, a dzięki strategicznym węzłom autostradowym i bliskiej odległości do stolicy Polski oferują dogodne warunki logistyczne do prowadzenia wymiany towarów z inwestorami krajowymi oraz zagranicznymi.

Potencjał regionu doskonale rozumie Panattoni. Jak komentuje Marek Dobrzycki, Managing Director Panattoni – „To tu zrealizowaliśmy ponad 1,3 mln m kw., czego w samym Strykowie ok. 500 000 m kw. i dodaje: Zakup gruntu i plany realizacji Panattoni Park Stryków IV to doskonała wiadomość dla wielu przedsiębiorstw działających w nie tylko na rynku przemysłowo-logistycznym, ale i w otoczeniu tego sektora”.

Panattoni Park Stryków IV to 74 000 m kw. nowoczesnej powierzchni magazynowej klasy A w ramach dwóch budynków, 106 dokami przeładunkowymi, bramami z poziomu „0”, szerokimi placami manewrowymi i parkingiem na 253 samochody. Park położony jest ok. 17 km od centrum Łodzi, co umożliwia korzystanie również z naszego rynku pracy.

Źródło: Panattoni

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy